VISA testuje bezkontaktní placení s Androidem

No Image-03

Společnost Visa, světový poskytovatel stejnojmenných platebních karet, vydala první verzi mobilní aplikace pro bezkontaktní platební styk. Aplikace využívá technologie NFC, Near Field Communication, která umožňuje bezkontaktně platit v obchodech vybavenými těmito terminály. Aplikace je dostupná pro majitele telefonu T-Mobile G1 a je možné si ji stáhnout z Google Android Market, oficiální databáze aplikací pro systém Android.

Aplikace je spojena s kreditní kartou uživatele, přičemž ten by měl být schopen v reálném čase vidět jednotlivé platební transakce, které pomocí takto vybaveného mobilního telefonu uskuteční. Trasakce probíhá pouhým přiložením telefonu (nebo podobného zařízení s NFC čipem) k platebnímu terminálu. Po celém světě je zatím kolem 30 000 obchodníků s těmito terminály. Mezi bezpečnostní funkce patří strop pro transakce určitého druhu. Například pro výběr, platbu nebo pohyb na účtu stanovíte limit 5 000 korun. Na jakoukoliv transakci nad tuto částku pak budete upozorněni. Na představení skutečných bezpečnostních opatření proti zneužití bezkontaktní technologie je ale ještě brzy. Už teď je ale jasné, že s touto technologií přijde také nový typ zlodějů, proti kterým NFC technologie, má-li být úspěšná, musí být dostatečně zabezpečena.

Zatím je služba rozšířená zejména ve Spojených státech. Podle vyjádření představitele GSM Association je výrobcům mobilních telefonů doporučeno instalovat do nových modelů čipy NFC, přičemž první telefony s podporou této technologie by měly být dostupné již v průběhu roku 2009. Dnes mezi první mobilní vlaštovky vybavené NFC čipy patří T-Mobile G1, Nokia 6131 NFC nebo Nokia 6212 NFC.

visa mobile android

Mohlo by vás zajímat

nfc platby telefonem android pay

Co je NFC a k čemu je dobré ho použít?

Články Karel Kilián Karel Kilián
9 min. uložit na později

Komentáře (4)