Menu

Hra Vainglory – “DOTA” pro Android (první pohled)

vainglory

Před nedávnem se na v obchodě Google Play objevila očekávaná MOBA hra Vainglory, která pro iOS uživatele nebyla žádnou neznámou. Hry a občas i aplikace pro Android většinou vychází o něco později. Lepší ale pozdě, než-li vůbec. Obzvlášť pak v případě hry Vainglory, která nabízí vynikající grafické zpracování, jednoduché ovládání a prakticky nekonečnou herní dobu. V našem prvním video pohledu si můžete udělat obrázek o tom, jak dobře se Vainglory na mobilním zařízením hraje.

Princip hry

Pokud máte nějakou zkušenost s MOBA hrami jako například DOTA, League of Legends, Heroes of Newerth, pochytíte základní herní mechanismy hry Vainglory velmi rychle. V opačném případě je zapotřebí naslouchat podrobnému tutoriálu, který pro vás bude v počátcích hry nezbytný.

vainglory

V každé hře proti sobě stojí 2 znepřátelené týmy, jejichž cílem je dobýt nepřátelskou základnu. Každý tým se skládá ze 3 hrdinů s unikátními schopnostmi. Vaše schopnosti musíte správně kombinovat, aby se vám dařilo likvidovat nepřátelské hrdiny. Za zabití hrdiny, stejně tak jako za uštědření závěrečného úderu neutrálním jednotkám, získáváte dodatečné peníze. Za herní peníze si poté nakupujete lepší výbavu, čímž vůči protivníkům získáváte určité výhody.

 Čím dalším vás Vainglory zaujme?

  • Vynikající grafické zpracování a enginem vykreslujícím hru s 60 FPS
  • Jednoduché a intuitivní ovládání
  • Rychlé, 20minutové zápasy (na MOBA hry je 20 minut relativně krátká doba)
  • Hraní s přáteli či sledování her v režimu Spectate
  • Bojování na lajnách, gangování a taktické týmové souboje
  • Pravidelná aktualizace o nové hrdiny (+ skiny hrdinů)

A co vy, jak vás Vainglory zaujalo?

Vainglory 5V5
Vainglory 5V5
Price: Free+
 

Komentáře

wortos

wortos

z aplikace
7.7.2015 22:30

super s mtk6592 osmijadrem s 2gb ram neni kompatibilni :D a na starem iphone 4 to frci :D

Zmasterq

zmasterq 0

z aplikace
8.7.2015 1:03

na z3 šlape krásně…

klokan

klokan

8.7.2015 6:58

no note 3 šlape tak nádherně. Skutečně povedený kousek :-)

Luckysanarts

Luckysanarts

8.7.2015 10:33

Shield tab a note 3… luxus .. Hraje to jen ted na tom tabletu tam to je fakt luxus na větším displayi ☺ navíc ta hra má pěkný přístup myslím že se sni dokážu zabavit na delší cas

Tomas

Tomas

8.7.2015 11:54

Jsem z té hry trochu v rozpacích, na jednu stranu má skvělou grafiku, relativně dost hrdinů i pěknou mapu s dobrými objectivy, ale na druhou stranu mi tam chybí ten “drive”, který znám z LoL a předpokládám že je i v Dotě. Obávám se, že to je ale chyba platformy a na mobilech nejde vytvořit MOBA se stejně dobou hratelností jako je u konkurence z PC.

Peernikk

Jirka Pernica 0

8.7.2015 11:56

Tomas: tak tak, ovládání myší a ten “drive” jak říkáte jsou prostě nenahraditelné. S dotykovým ovládáním nikdy nepůjde dělat to, co na PC :)

Sas

Sas

8.7.2015 14:26

Zaujimave. Ale je to gank a nie gang.

tomix26

tomix26

8.7.2015 14:37

Za mě má Vainglory obrovský potenciál, přináší některé nové prvky, které se mi opravdu líbí a přidávají na hratelnosti. Např. souboje o Minion Mines, Gold Mine a Krakena jsou naprosto perfektní. Taky je vidět, že se vývojáři hry dost zamýšlí nad samotným ovládáním hry, např. funkčnost mini-mapky se mi docela zamlouvá.

Mezi hlavní klady bych asi zařadil úžasnou grafiku a odladěnost hry. Na nexus 9 mi hra jede plynule a zatím ani jednou nespadla, na což nejsem z Heroes of Order and Chaos zvyklý :D

Na druhou stranu jsem narazil i na některé nedostatky. Pro mě je např. nepřekousnutelný problém nemožnost aktivace free camera módu. Dále nemožnost předpřipravit si targetnutí cíle, prvním klikem se totiž rovnou aktivuje auto-attack, což je pro killování creepů ideální, ale pro killování hrdinů už to podle mě moc vhodné není. Také jsem zatím nenašel možnost, jak přímo na hlavní obrazovce zjistit stav jednotlivých hrdinů, tj. kdo je zrovna mrtvý a na jak dlouho. Posledním nedostatkem mi pak přišlo málo dostupných skillů, každý hrdina má pouze tři.

Celkově se mi tedy zatím více líbí Heroes of Order and Chaos, ale u toho mě zase poslední dobou dost štve nevyváženost nových hrdinů, na kterých se Gameloft jen snaží vydělat peníze a také stabilita hry, protože jsem už dlouho neviděl hru, ve které by alespoň jeden člověk neodpadl.

Kvasna

Kvasna

8.7.2015 16:15

No já jsem zjistil, že mám se svým Note 3 (Android 4.3) smůlu. Na store tu hru nemůžu najít. Mám takové obavy, že si tu hru asi nezahraji. Dokud mi nevyjde ofiko update na novější Android. Bohužel mám úplně první Note 3, který byl používán pro redakce v UK. Dá se s tím něco dělat?

Chiquichups

z aplikace
8.7.2015 18:56

Na Skypu vznikla nová skupina, kde se můžeme scházet, jako komunita a domlouvat se na zápasech v partě. Pokud by jste měli v budoucnu zájem si společně zahrát, tak nás určitě prijďte navštívit a my Vám zašleme pozvánku . Skupina nese nazev Vain Glory Cz

Filip

Filip

10.7.2015 10:56

Ahoj, doporučíte mi nějakou dobrou MOBA hru na Android? Rozhoduju se mezi VainGlory, Heroes of Order and Chaos.

Venca

Venca

10.7.2015 11:20

Muzu jen doporucit. Hraji asi tyden a nenarazil jsem na zadny problem. Libi se mi vyresena minimapa a ovladani. Muj nick OGkevin

RSS (komentáře k článku)