V Android Marketu již 400.000 aplikací

Android-Vs-iOS

Silvestrovský víkend byl pro Android Market přelomový. Právě nyní totiž obsahuje více jak 400.000 aplikací, čimž je asi o 100.000 aplikací napřed oproti App Store. Také roste množství aplikací, které jsou dostupné bez cenovky, je jich takřka 68%. Pro spotřebitele to má mnoho výhod, pokud se na to však podíváme z druhé strany, je zde určitá temná stránka svobodného SW. Vytváří mnohem menší zisk, než když za aplikaci zákazník zaplatí přímo. 65% “Android Marketích” příjmů je utvářeno tzv. Freemium modelem. App Store však vytváří 4x větší zisk oproti Android Marketu, obsahuje také o polovinu méně neplacených aplikací.

Zajímavé také je sledovat vývoj růstu počtu aplikací v Android Marketu ve srovnání s App Store. Posbírat 200.000 aplikací trvalo Android Marketu 31 měsíců, App Store to stihl za 22 měsíců. Pak se trendy ovšem mění. Dosáhnout 300.000 aplikací stihl Android Market za 4 měsíce (App Storu to trvalo téměř dvojnásobek času). App Store na svojí 400. tisícovou aplikaci teprve čeká, trend se však bude opakovat – za stejný časový úsek tak Android Market nasbírá dvojnásobek aplikací. Teď můžeme polemizovat o kvalitě aplikací v Android Marketu. To je samozřejmě věc jiná.

Počet měsíců k dosažení milníků

Počet měsíců k dosažení milníků

Tomáš Hochmuth
O Autorovi - Tomáš Hochmuth

Nadšenec do všeho Androidího, hledám kvality tam, kde by je nikdo nehledal. Rád recenzuji levné Androidy, jelikož jsou to ony, se kterými přichází začátečníci nejvíce… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
1668761905505008648

Android Market 3.3.11 ke stažení!

Zprávičky Štěpán Víteček Štěpán Víteček
1 min. uložit na později

Komentáře (12)