Menu

Více než polovina lidí za velkou louží nestahuje aplikace

Podle společnosti pro měření a analýzu médií, comScore, celých 51% uživatelů chytrých telefonů za měsíc nestáhne ani jedinou mobilní aplikaci. 51% lidí v USA nestahuje aplikace, dalších 13% pouze jednu měsíčně.

Většina lidí v USA nestahuje aplikace, za měsíc ani jednu

Americká společnost comScore přišla se zajímavým zjištěním. Celých 51% uživatelů mobilních zařízení měsíčně nestáhne vůbec nic. Přitom právě až 57% času uživatelé během práce s digitálním zařízením stráví používáním aplikací.

Číslo je pouze průměrem celkového času. Mladší lidé využívají mobilní aplikace delší dobu. Průzkumy ukazují, že mladí lidé mezi 18-24 lety stráví používáním aplikací zhruba 3,2 hodiny denně, zatímco pro seniory je to pouze záležitost okamžiku. Z řad mladých uživatelů ale ani nevybočují lidé mezi 35 – 44 lety, kteří používají aplikace v průměru 2,3 hodin denně.

usa-nestahuje-aplikace-mobil-pruzkum

Nicméně i přesto většina z nich nevyzkouší za měsíc ani jednu novou aplikaci. 13% pak stáhne v průměru jednu měsíčně, dalších 11% stáhne dvě a pouhé 4% jich měsíčně stáhne 4. Dalším zajímavým číslem je například i to, že celých 66% uživatelů stahuje pouze bezplatné aplikace.

Kolik aplikací průměrně měsíčně stáhnete vy?

Zdroj: techcrunch.com

 

Komentáře

inkvizition

29.8.2017 6:18

Tak já stáhnu ty co používám při koupi telefonu a pak klidně půl roku taky ne, nevidím na tom nic špatného. Nač si zasi**t systém odpadem. Věřím, že to tak má každý člověk, který vyrostl z věku, kdy si ve školní lavici pomeřuje velikost….smartphonu. Poslední aplikaci, co jsem stáhl byl tasker ve slevě… Asi tak.

Radeg

radeg 21

29.8.2017 6:54

Taky nějak nevidím důvod každý měsíc něco mermomoci stáhnout.
Při uvádění do provozu nového telefonu nebo po, z jakéhokoliv důvodu, továrním resetu stáhnu a nainstaluji většinu používaných aplikací a pak už další stahovat nemám jaksi potřebu.
Potom si už jen sem tam stáhnu, když potřebuji. A klidně to může být měsíc, dva i více, kdy si nestáhnu nic.

J.Urban

29.8.2017 7:08

Tak to já (63let) za měsíc vyzkouším určitě víc jak 4 aplikace za měsíc, na google play je celá řada zajímavých a užitečných aplikací a další přibývají, a když nestáhnu a nevyzkouším, tak na ně ani nepřijdu.

Ufo

ufo 0

29.8.2017 9:15

taky si stahnu to co pouzivam a potom uz nezkousim protoze to nema cenu :)

juhele

29.8.2017 9:21

A proč bych měl jako jednou za měsíc stáhnout aplikaci? Proboha, pokud mám vše, co potřebuju, tak nebudu jen tak pro srandu vymetat Google Play a instalovat namátkou kdeco a svinit si telefon.

Takže pokud se to zprůměruje, tak možná měsíčně nestáhnu ani jednu aplikaci. Měním nebo přidávám další pouze v případě, že:

a) stávající appka přestane fungovat, nebo ji vývojář zprasí tak, že pro mne není použitelná

b) zjistím, že potřebuju appku na nějakou úlohu, kterou jsem dříve neřešil, nebo mi nepřišla důležitá – naposled např. appka na automatické přepínání do tichého režimu (Sound Off Reborn)

Uni

uni -85

29.8.2017 9:30

Tohle číslo bude brutální zvláště pro Android. Majoritu té skupiny “stahují” jistě dělají iVěci, které out of box jsou s čistým OS a lidé prakticky musí něco stáhnout. U Androidu bojujeme se spíše opačným problémem. Takže ty pct pro Android platformu budou hodně, ale hodně krutý. Což samozřejmě koresponduje s tím, jaký podíl na ziscích má Play vs Store.

Kutead

29.8.2017 11:11

Já tedy zkouším každý týden alespoň jednu. To, že jsem spokojený se svými aplikacemi neznamená, že nezkusím jinou která by mohla být ještě lepší.

Tomaschenko

tomaschenko -2

29.8.2017 11:47

Telefonje chytrý podle svého uživatele a co si budeme nalhávat – Amíci nejsou s IQ zrovna nw výši, když jsou schopní nacpat kočku do mikrovlnky, aby uschla, pokud to není v návodu vysloveně zakázáno…

42

29.8.2017 13:07

Stáhnu jen to co potřebuju a využiju…hry už mě nebaví

Sitler

sitler 2

29.8.2017 15:59

tomaschenko: ach ty stereotypy,ze… A hlavne posuzovat chytrost podle toho, kolik aplikaci se instaluje? Boha jeho…

Osobne si ani nepamatuju,kdy jsem instaloval neco jineho nez aktualizaci nainstalovane aplikace. Proste mam sadu app co pouzivam a vyhovuji, tak proc do telefonu cpat neco dalsiho…

jirkar93

29.8.2017 21:03

“…mladí lidé mezi 18-24 lety stráví používáním aplikací zhruba 3,2 hodiny denně, zatímco pro seniory je to pouze záležitost okamžiku” – podle grafu 65+ stráví denně s aplikacemi 1,6 hodiny. Dost dlouhý okamžik, ne?

churli

30.8.2017 11:18

Vždy, když zde na SA vyjde článek o nových aplikacích v play store, alespoň jednu vyzkouším. Jinak mám v telefonu aplikace které ke své práci, či zábavě potřebuji.

SeppWinkler

SeppWinkler 11

30.8.2017 11:42

Priznám sa, že mňa celkom baví skúšať nové apky, mesačne tak 1 – 4 vyskúšam určite. A záleží od toho, čo je nové. naopak zase hry na Androide nesťahujem / neskúšam vôbec. Som PC hráč a podľa mňa sa hry na Androide na tie pre PC nechytajú a to nehovorím o ergonómii ovládania a pôžitku z veľkého monitora :)

RSS (komentáře k článku)