“Uniklé” novinky z Android 3.0 Gingerbread

No Image-02

Android 3.0 se nepochybně blíží svému vydání a přestože oficiální termín zatím stále není znám, začínají se objevovat nové a nové informace (a rozmazané obrázky) o tom, co bude nová verze obsahovat. V souvislosti s najmutím Matiase Duarteho (pracoval na vzhledu webOS) do Android týmu se hovoří především o “zrkášlení” celého uživatelského rozhraní. Redesignem prošla většina standardních ikon, které by nyní měly mít jednodušší vzhled, dál také oznamovací lišta, která podle uniklých fotek bude mít tmavě šedou barvu, a celkově se v systému objevuje daleko více zelené “Androidí” barvy.

Hovoří se také o dalších vylepšeních jako například o tzv. gumovém efektu při dosažení konce seznamu. Zaškrtávací a výběrová (radio) tlačítka by měla dostat do vínku také více zelené a čistší vzhled a standardní Google aplikace by měly projít pečlivým redesignem, aby vypadaly více jako součást systému, než samostatné aplikace. Gingerbread se údajně zdá i se všemi novými grafickými vychytávkami svižnější než Froyo – spekuluje se o využití hardwarové akcelerace. Mezi funkčními novinkami se můžeme těšit na podporu video chatu v GTalk či podporu SIP v Google Voice (možnost přijímat hovory přes Wi-Fi nebo 3G).

android gingerbread nexus one

Je až s podivem, že v dnešní době min. 5MPx foťáků se nedají ani za nejnepříznivějších podmínek pořídit lepší "leaknuté" fotky...

Mějte na paměti, že toto všechno jsou pouze spekulace a konečný Android 3.0 může třeba vypadat úplně jinak.

Zdroj: Phandroid.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)