Údajný seznam telefonů Sony Xperia, jež dostanou Android 4.3

xperia_43

Společnost Sony sice pravost seznamu, o kterém bude řeč, vyvrátila, nicméně dle rčení “není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu” se na něj přeci jen podíváme.

Vězte tedy, že se na webu objevil seznam telefonů Sony Xperia, které by měly dostat aktualizaci na Android 4.3 Jelly Bean. Předpokládalo se, že update dostanou Xperia Z1, Xperia Z Ultra a Xperia Z. Podle údajně uniklé tabulky by se ale měli dočkat majitelé Xperií Z, ZL, ZR, Z Ultra, C, L, E dual a T, a to dokonce ještě v tomto čtvrtletí. V prvním kvartále roku 2014 by ještě měly následovat nedávno uvedené Sony Xperia M a M dual.

Údajný seznam telefonů Sony Xperia, jež dostanou Android 4.3 Údajný seznam telefonů Sony Xperia, jež dostanou Android 4.3

Naopak bez Androidu 4.3 se budou dle materiálu muset obejít Xperie V, J, TX a T a vůbec žádné informace nejsou o Xperiích SP a E.

TelefonAktualizace na Android 4.3Termín uvolnění aktualizace
Sony Xperia Zano4. čtvrtletí 2013
Sony Xperia Z Google Editionano3. čtvrtletí 2013
Sony Xperia ZLano4. čtvrtletí 2013
Sony Xperia ZRano4. čtvrtletí 2013
Sony Xperia Z Ultraano4. čtvrtletí 2013
Sony Xperia Cano4. čtvrtletí 2013
Sony Xperia Mano1. čtvrtletí 2014
Sony Xperia M dualano1. čtvrtletí 2014
Sony Xperia Lano4. čtvrtletí 2013
Sony Xperia SP
Sony Xperia E
Sony Xperia E dualano4. čtvrtletí 2013
Sony Xperia Tano4. čtvrtletí 2013
Sony Xperia Vne
Sony Xperia Jne
Sony Xperia TXne
Sony Xperia Tne

Dokument dále zmiňuje Sony Xperii Z “Google Edition”, o níž se jednu dobu spekulovalo, ale nakonec zapadla v propadlišti dějin. Ta má jako termín updatu uvedeno již uplynulé třetí čtvrtletí tohoto roku, což by asi i mohla být pravda, pokud by tento telefon spatřil světlo světa.

Celkově lze předpokládat, že aktualizace na Android 4.3 se dočkají všechny letošní modely, naopak loňské, včetně Xperií V, T a TX, pravděpodobně již updaty nedostanou.

Zdroje: GSM Arena a Mobiltelefon.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (31)