Pařba na víkend – tipy na Android hry 209 – Marveláci z Lega, parádní TD a další

android hry hlavni

V dnešním díle seriálu Pařba na víkend – tipy na Android hry si jako první představíme vynikající “running” hru Fotonica. Následovat budou super hrdinové z Marvelu ve hře LEGO® Marvel Super Heroes. Třetím tipem na víkend bude velmi zdařilá a vtipná hra Glorkian Warrior od studia Noodlecake. Předposlední hrou je tower defense Beast Tower, ve kterém můžete svým stavěním určit cestu přicházejícím protivníkům. Na závěr se vžijeme do role kopáče ve hře Pocket Mine 2.

Fotonica

Hra Fotonica nepatří mezi klasické endless runy, které vás po chvíli přestanou bavit, i když tak na první pohled může působit. Základem hry je velmi nápadité grafické zpracování a atmosferický soundtrack, což dohromady vytváří slušný základ pro získání vaší pozornosti. Ve hře poběžíte neustále kupředu, a to skrze nejrůznější překážky vyobrazené barevnými linkami. Držením prstu na displeji si udržíte rychlost, a pokud prst uvolníte, váš hrdina vyskočí. V případě, že budete chtít dopadnout na následující překážku, abyste se mohli odrazit na další, stačí opět stisknout displej. Hra nabízí kampaň, endless mód, a dokonce také versus mód pro dva hráče na jednom displeji. Tuto hru musíte rozhodně vyzkoušet.

LEGO® Marvel Super Heroes

Je výborná “Marvelovka” v Lego podání. Super hrdiny Marvelu zřejmě nemá cenu představovat. Pokud ale opravdu žádného z nich neznáte, stačí vzpomenout na film Avengers, kde jich vystupuje hned několik. Kromě Thora, Hulka či Iron-Mana si lze zahrát také za Spider-mana a spoustu dalších hrdinů. Ještě jsme stále nezmínili, o jaký herní žánr se vlastně jedná. LEGO® Marvel Super Heroes je akční bojovka s grafickým zpracováním ve stylu LEGO (což vás zřejmě napadlo již z názvu hry). Z Lega jsou nejen veškeré postavičky, ale také okolní prostředí. Zneškodnění protivníci se rozpadnou na kousíčky, které je vhodné sbírat pro odemykání nových hrdinů.

Glorkian Warrior

Glorkian Warrior na první pohled vypadá jako opravdová hloupost. Hru si ovšem stačí nějakou tu chvíli zahrát a rázem z ní budete nadšeni. S mimozemšťanem Glorkem budete bránit vaši planetu před náletem nekonečných vln protivníků. Váš hrdina má na zádech svého kamaráda, jenž automaticky střílí. Vaším úkolem bude se pohybovat takovým způsobem, abyste zasáhli co nejvíce nepřátel. Někteří protivníci po určitém čase spadnou na zem a začnou po planetě pochodovat. Vy je musíte zneškodnit tím, že jim skočíte na hlavu. Z protivníků padají speciální body, které můžete vkládat do nových schopností.

Glorkian Warrior
Glorkian Warrior

Beast Towers

Beast Tower je zábavná tower defense hra, v níž lze budováním věží určovat dráhu přicházejících protivníků. Zpočátku máte na výběr pouze menší počet věží. Čím více však hrajete, tím lepší věže se vám postupně odemykají. Zajímavým prvkem hry je přiřazení vlastností jednotlivým věžím. U každé z nich totiž můžete nastavit, na koho se mají zaměřovat. Jedná se například o prvního protivníka, nejslabšího/nejsilnějšího, vzdušné/pozemní jednotky apod. Vaše věže lze postupem hraní upgradovat, a to za peníze z padlých protivníků. Tento tower defense rozhodně neváhejte vyzkoušet.

Beast Towers Free
Beast Towers Free

Pocket Mine 2

Ani Minecraft, ani Terraria, ale Pocket Mine 2! Z názvu je to zřejmě patrné, ale v této hře budete kopat. Jakožto zkušený kopáč se vydáváte napříč několika doly bohatých na nejrůznější suroviny. Cílem každé mise je prokopat se až na úplné dno, kde se nachází kouzelné truhly. Pro každý důl (každé kolo) máte omezený počet úderů krumpáčem. Často se tak dostanete před rozhodnutí, zda raději vykopat zlato potřebné pro upgrady a skiny, nebo se bez něj obejít a spíše se dostat k truhlám. V nich se totiž nachází speciální karty, jež slouží k vylepšení vlastností vašeho kopáče, především pak navyšují výskyt bomb a dynamitů v dolech. Pokud totiž při cestě dolem narazíte na jakoukoli výbušninu a necháte ji explodovat, často vám to velmi pomůže.

Pocket Mine 2
Pocket Mine 2

Odkazy na starší Pařby na víkend (Android hry)

Video (Android hry)

Pařba na víkend – tipy na Android hry 209

Pařba na víkend - tipy na Android hry 209

Mohlo by vás zajímat

nejocekvanejsi android hry roku 2020

10 nejočekávanějších Android her v roce 2020

Hry David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (10)