The Com 1 – “našláplé” chytré hodinky s Androidem Wear za babku

The Com 1 – 2

Trh s chytrými hodinkami se stále rozrůstá, což velmi podpořil také povedený systém Android Wear, který je pro podobná zařízení stvořen. Na serveru Indiegogo se objevil projekt s názvem The Com 1, pod kterým se skrývají sympatické chytré hodinky. Ty na první pohled připomínají LG G Watch, které jsme pro vás recenzovali minulý týden zde. The Com 1 nabídnou 1,6″ AMOLED displej s rozlišením 320 x 320 pixelů, což by mělo zajistit čitelný displej na slunci s pěkným podáním barev, a elegantní kovové tělo s vodotěsnou konstrukcí (IP67). Novinku by měl pohánět procesor XBurst-based Ingenic JZ4775 s frekvencí 1 GHz, který bude doplněn 375MB RAM pamětí a 4GB vnitřním úložištěm (v tomto případě si nejsme údaji jistí, neboť na oficiálním webu jsou uvedeny jednotky Mb a Gb, což je – doufejme – pouze překlep). The Com 1 jsou na tom skvěle ohledně konektivity – kromě Bluetooth 4.0 nabídnou také Wi-Fi (802.11 a/b/g/n na 2.4/5 GHz), FM rádio a NFC. Senzorů také není málo – gyroskop, akcelerometr, krokoměr, GPS, snímač srdečního rytmu, teploty, tlaku a vlhkosti.

The Com 1

The Com 1 - 2

The Com 1 - 3

O běh hodinek se pak postará 400mAh baterie, která podle výrobců zajistí v průměru dvoudenní běh hodinek The Come 1. To samozřejmě není moc, ale vzhledem ke všem technologiím v útrobách hodinek jsme to tak trochu čekali. Ve výbavě samozřejmě nechybí systém Android Wear, díky čemuž se z The Com 1 stává ještě atraktivnější zboží. Do konce kampaně zbývá ještě 22 dní a je potřeba vybrat více než 75 % cílené částky 75 000 dolarů. V tuto chvíli tedy není jasné, zda se hodinky The Com 1 vydají do výroby. Nejlepší jsme si ovšem nechali na konec – oficiální cena The Com 1 na serveru Indiegogo činí 125 dolarů za hliníkové a 145 dolarů za hodinky z nerezové oceli. Pokud k tomu připočteme 15 dolarů poštovné, dostáváme se na cenu 3000 Kč, respektive 3400 Kč. To je za hodinky s touto výbavou rozhodně slušná částka.

The Com 1 – specifikace

  • displej: 1,6″, AMOLED, rozlišení 320 x 320 pixelů
  • procesor: XBurst-based Ingenic JZ4775 s frekvencí 1 GHz
  • paměť: 375MB RAM a 4GB vnitřní úložiště
  • baterie: 400 mAh
  • konektivita: Bluetooth 4.0 nabídnou také Wi-Fi (802.11 a/b/g/n na 2.4/5 GHz), FM rádio, NFC
  • senzory: gyroskop, akcelerometr, krokoměr, GPS, snímač srdečního rytmu, teploty, tlaku a vlhkosti.
  • systém: Android Wear
  • rozměry: 37 x 40 x 8 mm

zdroj: indiegogo.com

Chcete se stát součástí největší Android akce u nás a vyzkoušet si mimo jiné i chytré hodinky na svém zápěstí? Registrujte se na Android RoadShow 2014.
registrace roadshow

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)