Telefon Samsung Galaxy S5 přinese snímač otisků prstů v Home tlačítku

fingerprint-scanner

Zabudování snímače otisků prstů do mobilního telefonu není žádnou novinkou – své modely s touto technologií již představily společnosti Apple a HTC. Stále se čeká na Samsung, o kterém se dlouho spekulovalo, že by mohl přinést snímač otisků prstů přímo do displeje, což se nakonec vyvrátilo. Server SamMobile přišel s informací od věrohodného zdroje, který tvrdí, že se snímače otisků prstů v nové vlajkové lodi s názvem Galaxy S5 skutečně dočkáme. Podle všeho by měl být součástí tlačítka domů a měl by fungovat podobně jako některé snímače v přenosných počítačích – přes snímač bude potřeba prstem přejet, ne jen přiložit. Senzor je rovněž háklivý na vlhké prsty, se kterými si příliš neporadí.

images3

Jak známe Samsung, připraví na to nejen hardware, ale i software. Přidat tedy můžete až 8 prstů, jeden z nich musí povinně sloužit k odemčení zařízení. Další prsty můžete využít k různým akcím – například spuštění libovolné aplikace či pro přístup k zaheslovaným internetovým stránkám. Novinkou je také podpora privátních módů, díky kterým lze prstem skrýt obsah před dalšími uživateli. Nemusíme se samozřejmě bát, že pokud byste o prst přišli, nebudete se již moci k přístroji dostat. Jako u jiných podobných metod bude i zde zabudována sekundární ochrana v podobě číselného PINu, který může otisk nahradit.

fake-fingerprint-scanner-lock-11001-2-s-307x512

Telefon Samsung Galaxy S5 bude představen již koncem měsíce (24. února) na veletrhu MWC 2014 v Barceloně, kde nebude chybět ani naše redakce. Těšíte se?

zdroj: sammobile.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)