Telefon pro telefon, to je HTC Mini

htcmini_1

O HTC Mini jsme před časem referovali, nyní se objevily další informace o tomto zajímavém zařízení. HTC Mini je zajímavým Bluetooth gadgetem, který nám má usnadnit používání obřích mobilů s více jak pětipalcovou úhlopříčkou. Není to jen handsfree, je to malý telefon pro velký telefon.

S rozmachem gigantických androidích telefonů křížených s tablety – takzvané phablety, tabletofony a čert ví co ještě – tu vyvstává problém: jak s šestipalcovým zařízením v klidu telefonovat? HTC Mini je možným řešením. Tento malý přístroj se připojuje k telefonu pomocí Bluetooth a kromě obyčejného volání dokáže také na svém displeji o úhlopříčce 1,6 palce zobrazovat kontakty, číst a psát SMSky, listovat v kalendáři a vzdáleně ovládat přehrávač hudby a fotoaparát. Rozhodně se ale nejedná o samostatně funkční telefon, berte ho spíš jako handsfree kombinovaný s dálkovým ovládáním.

htc-mini-htc-one

HTC Mini je navíc vybaveno NFC technologií, takže ke spárování stačí skutečně jen jedno ťuknutí, přičemž dosah signálu je zhruba 10 metrů, tudíž můžete chodit sem a tam a telefonovat, i když je třeba telefon zrovna v nabíječce. Má to však jeden (zato pořádný) háček. HTC Mini není k dispozici jako samostatné příslušenství, ale prodává se pouze v Číně společně s HTC Butterfly. Na druhou stranu, nedivil bych se, kdyby se na DealExtreme objevila stejně schopná napodobenina.

Lákalo by vás podobné zařízení, kdyby bylo dostupné pro český trh?

 

Zdroj: Android Authority

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)