Sony Xperia Z5 se ukazuje na videu. Co od novinky čekat?

Sony-Xperia-Z5-leak

Sony Xperia Z5 nepochybně patří mezi velmi očekávané novinky letošního roku. Oproti povedené, nicméně poměrně chladně přijaté Xperii Z3+ se má jednat o skutečnou další generaci vlajkové lodě Sony, která přinese řadu novinek a vylepšení. Vedle “standardní” Xperie Z5 by však Sony letos mělo představit také jejího většího sourozence Xperia Z5 Premium a nástupce velmi populární, kompaktní Xperie Z5 Compact.

Xperia-Z5-Leak_2

Nyní se na internet předčasně dostalo video, na němž novou rodinu smartphonů Xperia Z5 představuje marketingový ředitel Sony Mobile France. Díky tomuto prvnímu videopohledu se o chystaných telefonech dozvídáme řadu zajímavých informací. Předně jsme se dozvěděli informace o displejích novinek. Xperia Z5 Premium by měla disponovat 5,5″ displejem s až absurdním rozlišením 4K, mělo by se jednat o vůbec první telefon s takto vysokým rozlišením displeje na trhu. Xperia Z5 by se pak měla držet mnohem více při zemi a nabídnout 5,2″ FullHD displej. Nejmenší Xperia Z5 Compact by dle předešlých informací měla přijít s 4,6″ HD displejem. Všechny tři novinky pak pravděpodobně nabídnou 23MPx hlavní fotoaparát s údajně nejrychlejším ostřením na trhu, zaostřit by fotoaparát měl za pouhé 0,03 sekundy. Oproti předešlým vlajkovým modelům Sony by měl fotoaparát novinek doznat vylepšení také v oblasti focení za špatných světelných podmínek. Všechny tři novinky by rovněž měly nabídnout snímač otisků prstů umístěný z boku zařízení a voděodolnost (opět bez použití krytek konektorů). U všech tří modelů slibuje výrobce výdrž na baterii 2 dny.

První pohled na Xperie Z5 je bohužel z Youtube vytrvale mazán, nemůžeme tak zaručit jak dlouho námi odkazované video na serveru vydrží.

https://www.youtube.com/watch?t=28&v=rPMTTrPMmaA

Dřívější úniky informací zase hovoří o použití Snapdragonu 810, 3 GB RAM, 32 GB úložiště a 8MPx přední kamerky u všech tří nových Xperií.

Těšíte se na nové telefony Xperia Z5, Z5 Premium a Z5 Compact?

 

Zdroj: GSMArena.com, XperiaBlog.net

 

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (30)