Sony Xperia Z3 s Androidem 5.0 Lollipop k vidění na MWC [video]

Sony Xperia Z3 s Androidem 5.0 Lollipop

Japonská společnost Sony je v rámci probíhajícího veletrhu Mobile World Congress (MWC) rozhodně jednou ze značek, které je vidět. Prezentuje zde například levný telefon s LTE Xperia E4g či osmijádrový voděodolný model Xperia M4 Aqua – oba s operačním systémem Android 5.0 Lollipop. Majitelé stále ještě aktuální vlajkové lodi Xperia Z3 D6603 z expozice jistě zaujme skutečnost, že k vidění je také tento mobil s poslední verzí systému.

Na telefonu běží Android 5.0.2 Lollipop s číslem sestavení 23.1.A.0.632, a video potvrzuje nový vzhled softwarových tlačítek Zpět, Domů a přepracované přepínání mezi aplikacemi se 3D efektem. Kromě toho Sony přejmenovala svůj hudební přehrávač Walkman na Music, jak si všiml náš pozorný čtenář Radovan Kepák. Sekce oznámení je velmi podobná té, kterou známe z čistého Androidu – uživatelé budou moci editovat Rychlé nastavení klepnutím na ikonu v oznamovací liště.

Anteprima aggiornamento Lollipop su Sony Xperia Z3 by Spazio iTech

Anteprima aggiornamento Lollipop su Sony Xperia Z3 by Spazio iTech

Můžeme usuzovat, že se jedná o finální (nebo téměř konečnou) verzi softwaru, jejíž výkon, soudě z videa, vypadá velice dobře. Předpokládáme, že majitelé Sony Xperia Z3 se dočkají aktualizace na Android 5.0 Lollipop v průběhu března, další modely řady Xperia Z pak budou následovat. Dle výkonného ředitele společnosti Michaela Fasula přitom měly být updaty zahájeny již v únoru, což se ale nakonec nestalo. Včera ale Sony Mobile potvrdila na sociálních sítích, že dokončuje testování poslední verze systému a plánuje ho vydat “brzy”. V následném tweetu firma uvedla, že uvolnění stabilní aktualizace je její hlavní prioritou. Některé zahraniční zdroje přitom tvrdí, že update by měl být vydán již tento týden, což ovšem nikdo oficiálně nepotvrdil.

Uvolnění stabilní aktualizace je pro Sony hlavní prioritou Uvolnění stabilní aktualizace je pro Sony hlavní prioritou

Připomeňme, že Android 5.0 by měla dostat tato zařízení: Xperia ZR3, Xperia Z3v, Xperia Z3 Compact, Xperia Z3 Tablet Compact, Xperia ZL, Xperia Tablet Z, Xperia Z1, Xperia Z1S, Xperia Z, Xperia z Ultra, Xperia Z1 Compact, Xperia Z2 a Xperia Z2 Tablet.

Zdroje: Xperia Blog, Mobil Telefon, Xperia Blog, GSM Arena, Trusted Reviews, Christian Examiner.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)