Sony vydá Android 5.0 Lollipop jen pro zařízení řady Xperia Z

xperia_z_lollipop

Japonský výrobce elektroniky v poslední době bouří mediální vody internetových zpravodajství. Předchozí kauzu, ve které se jednalo o údajný prodej mobilní divize, zachraňovali v rámci veletrhu Mobile World Congress generální ředitel společnosti Kazuo Hirai a šéf Sony Mobile Hiroki Totoki (viz článek Sony odmítá spekulace o prodeji své mobilní divize).

Zatím poslední zpráva, která patrně nenechá chladnými mnoho uživatelů telefonů této značky, pochází ze sociální sítě Twitter. Zde se jeden z majitelů mobilu Sony Xperia E1 dožadoval aktualizace na Android 5.0 Lollipop, na což dostal odpověď “Hi Roi. The Android 5.0 Lollipop update is only going to be available for the Xperia Z series, we do apologise.” (“Ahoj Royi. Aktualizace na Android 5.0 Lollipop bude k dispozici jen pro řadu Xperia Z, omlouváme se.”) Podobné reakce přišly jako odpověď i na další žádosti uživatelů.

Odpovědi společnosti Sony na žádosti uživatelů o aktualizaci Odpovědi společnosti Sony na žádosti uživatelů o aktualizaci

Pokud se výše uvedená zpráva ukáže jako pravdivá, patrně zklame všechny příznivce této značky, kteří si nemohou dovolit pořídit nejvyšší model. Sice bychom se měli držet osvědčeného pravidla “nikdy neříkej nikdy”, nicméně uvedený tweet jasně naznačuje, co má japonská firma za lubem, a co současně bylo až dosud předmětem mnoha spekulací. Nyní tedy máme z oficiálního zdroje jasně řečeno, že Android 5.0 Lollipop neuvidíme na jiných zařízeních, než Xperia Z.

Vzhledem k tomu, že mobilní divizi Sony se zrovna nedaří, absolutně poslední, co by měla udělat, je naštvat potenciální nebo stávající spotřebitele. V loňském roce přitom firma vydala kromě modelů Xperia Z2 a Z3 celou plejádu telefonů s Androidem 4.4 KitKat, přičemž mnohé by z hlediska hardwarové výbavy měly Android 5.0 Lollipop zvládnout. Majitelé telefonů Sony Xperia E1, E2, C3, M2, M2 Aqua, T3 a T2 Ultra se tedy patrně budou muset smířit se skutečností, že Android 5.0 Lollipop nedostanou.

Zdroje: Android Authority, Twitter Sony Xperia, GSM Arena, Xperia Blog.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (63)