Sony už má také svůj chytrý asistent: Tohle je robot Xperia Hello

sony xperia hello

Japonské zastoupení Sony včera večer představilo svůj digitální asistent a rovnou i zařízení. Oproti konkurenci jako je Google Asistent nebo Alexa od Amazonu jde o komunikačního robota Xperia Hello, který má třeba otočnou kameru, nebo displej.

Sony Xperia Hello: Více než chytrý reproduktor

U tohoto nového asistenta od Sony by se nehodilo pojmenování chytrý reproduktor, mnohem více připomíná robota. Má například i “oči” v podobě otočné kamery. Kromě mluvení se také ke komunikaci využívá 4,6″ velký displej s HD rozlišením. Pomocí něho může Xperia Hello vyjádřit emoce, zobrazovat zprávy, informace, počasí atd.

Xperia Hello! 「あなたを理解するコミュニケーションロボット」

Xperia Hello! 「あなたを理解するコミュニケーションロボット」

Podle Sony dokáže tohle chytré zařízení rozeznat jednotlivé členy rodiny a přizpůsobit podle toho konverzaci. Dále má robot 7 mikrofonů a senzory, které detekují, že je kolem osoba. Tělo se dokáže otáčet do 340 stupňů. I díky tomu se může používat kamera, která bude pozorovat dům či byt, když zrovna nebudete doma. Bohužel se nedá očekávat, že by Sony tento chytrý robot masově rozšířilo do světa. Jedná se spíše o koncept, který je určen i k prodeji, a to prozatím pouze v Japonsku.

Značí o tom i cena, která je 150 000 jenů, po přepočtu a přidání poplatků se dostáváme na cenu přes 30 tisíc Kč. Koupit se bude dát již za měsíc 18. listopadu.

Co říkáte na tento vstup Sony do segmentu chytrých asistentů?

Zdroj: xperiablog.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)