Sony Xperia C3: telefon se zaměřením na “selfies” bude představen dnes

Sony-Xperia-C-Malaysia-Selfie

Japonský výrobce elektroniky Sony dnes představí další svou novinku na poli mobilních telefonů – model Xperia C3, který se od konkurence odlišuje především LED bleskem fotoaparátu na čelní straně zařízení. Podle zahraničních zdrojů se firma, po vzoru některých dalších výrobců, rozhodla vydat speciální smartphone pro narcisistické fanoušky fotografií sebe sama (nebo jak se dnes moderně říká “selfies”). Nejde přitom o první takové řešení – například nedávno odhalená vlajková loď Vivo Xshot má na přední straně 8Mpx foťák s LED bleskem.

Sony Xperia C3: telefon se zaměřením na selfies bude představen dnes Sony Xperia C3: telefon se zaměřením na selfies bude představen dnes

Nový telefon Sony bude mít poměrně impozantní displej s úhlopříčkou 5 palců nebo větší a kapacitu akumulátoru 2 500 mAh. Více technických parametrů není v tuto chvíli známo, ale podle informací bychom se je měli dozvědět během představení, které proběhne dnes. Výrobce v reklamě, vystavené včera na sociální síti Twitter, používá reklamní slogan “uvidíte sami sebe ve zcela novém světle”.

Z hlediska ceny čekáme, že Sony Xperia C3 bude spadat do střední třídy. Ačkoli zpravidla předchází představení nového telefonu série úniků a spekulací, někdy i měsíce předem, v tomto případě se Sony podařilo utajit Xperii C3 doslova do posledních hodin před prezentací.

Rostoucí popularita “selfies” se již stihla odrazit ve mnoha produktových řadách různých mobilních značek. I přední výrobci, kteří dosud nepředstavili přístroj s 5Mpx nebo dokonce 8Mpx předním fotoaparátem, tak pravděpodobně učiní velmi brzy. V dohledné době se například do tohoto segmentu chystá vstoupit i HTC.

Vybrali byste si tento, či podobný telefon právě z důvodu, abyste mohli pořizovat fotky sami sebe i za zhoršených světelných podmínek? Podělte se o své názory v diskuzi pod tímto článkem!

Zdroje: Chezasite, Phandroid, Keinex, Twitter Sony, Xperia Blog, Mobil Telefon.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)