Sony chystá chytrý zámek Qrio, financuje jej crowdfundingem

Qrio-Smart-Lock-Sony

Crowdfundingové servery jako je Kickstarter či IndieGoGo známe především díky start-upům, které jich hojně využívají při rozjezdu svého podnikání. Využít je však může i zavedená společnost obřích rozměrů jako je Sony. Výsledkem je chytrý zámek Qrio, který odemknete pomocí mobilního telefonu. Crowdfunding je v tomto případě efektivním nástrojem, jak minimalizovat možná finanční rizika a urychlit uvedení na trh (vyloučení složitých firemních mechanismů v rámci Sony).

sony qrio

Co je crowdfunding? Způsob získávání finančních prostředků na daný projekt formou sbírky. V ČR funguje skrze servery jako HitHit nebo Startovač. Na jeden projekt může přispět od pár desítek lidí až po desetitisíce zájemců.

Kampaň probíhá na japonské obdobě Kickstarteru, serveru Makuake a o Qrio je obrovský zájem. Zafinancováno bylo již 300 % chtěné částky a do konce zbývá ještě 89 dní. Prodejní cena byla stanovena na 130 $ (2 900 Kč), dodávky započnou v květnu příštího roku.

sony-qrio-5

Zámek Qrio je napájen bateriemi a s jednou sadou si vystačí zhruba 1000 dní. S telefonem komunikuje přes Bluetooth 4.0 a stejně jako u jiných chytrých zámků můžete virtuální klíče posílat svým známým či příbuzným. Na japonském trhu zámek evidentně boduje, uvidíme, zda se rozšíří i do jiných koutů světa. Součástí kampaně je i produktové video v japonštině. I bez znalosti řeči je snadné odvodit, “o co go”.

Qrio Smart Lock(キュリオスマートロック)

Qrio Smart Lock(キュリオスマートロック)

Zdroj: Makuake, Engadget

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)