Sony Ericsson Xperia X5, zatím nejlepší Android?

sony android lollipop

Xperia X5 (Nadine) – podle fanoušků nejlepší telefon s Androidem, který byl kdy vytvořen. Je v tom ale háček, tuto snovou představu fanoušků Androidu zřejmě žádný výrobce nikdy nenaplní.

Na přelomu letošního roku Sony Ericsson vydal svůj první smartphone s OS Windows Mobile 6.1, a to model Xperia (X1). – zařízení sice bylo vytvořeno s pomocí HTC, ale patří do rodiny SE. Jelikož X1 není vůbec špatný telefon, rozhodl se Sony Ericsson v řade Xperia pokračovat. Původně si tento název chtěli ponechat výhradně pro přístroje s Windows Mobile (stejně jako Samsung název Omnia pro WM), nakonec se ale ukázalo, že model X3 (znám také jako Rachael) by mohl obsahovat OS Android. O zapomenutém modelu Xperia 3 toho ale moc nevíme, i přesto si o něm můžete přečíst v naší předchozí zprávě.

Na internetu však rychlostí blesku unikly informace o Xperii s číslem 5 s “krycím jménemNadine. Ta, jak leták neznámého zdroje uvádí, by měla patřit mezi nejlepší telefony, které kdy byly vytvořeny. Divíte se? Nemusíte. Jde totiž pouze o nadsazenou představu fanoušků systému Android, kteří na svých stránkách vyvěsili prezentaci tohoto komunikátoru s vyjížděcí QWERTY klávesnicí.Prototyp Nadine byl vyobrazen ve třech barvách – stříbrná, modrá a oranžová.

Jestli Sony Ericsson chystá v blízké době vlastní telefon na systému Android můžeme pouze hádat. Od prvních zpráv o Xperii 2 (nástupci X1 s WM) utekla už dlouhá doba a žádné další informace o tomto modelu nejsou známy. Podobně je na tom i X3, doufejme tedy, že Sony Ericsson má přeci jenom v šuplíku návrh telefonu s Androidem, který v dohledné době představí, a nemusí být ani tak dokonalý, jako představa fanoušků vyobrazená v Xperii X5.

Vysněné parametry:

  • 3,5 palce veliký displej
  • fotoaparát s rozlišením 12MPx, auto-focusem a xenonovým bleskem
  • nahrávání videí v HD rozlišení
  • OS Google Android (minimálně Donut)
Snap letáku od SE, který představuje prototyp X5 Nadine Snap letáku, který vytovřil fanoušek tob!s

Zdroj: Phandroid.com

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Jak importovat kontakty z Gmailu do MS Outlook?

Synchronizujte Outlook se svým Androidem

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později
IMG_8081

Recenze Sony Ericsson Xperia Arc

Telefony Tomáš Očadlý Tomáš Očadlý
8 min. uložit na později

Komentáře (0)