Menu

Sony chce vyrábět jen top smartphony

Sony chce výrazným způsobem změnit svoji marketingovou strategii se svými chytrými telefony. Cílem japonského výrobce je pumpovat peníze na vývoj, výrobu a následnou propagaci do vyspělých a moderních přístrojů, které se často označují jako high-end. Naopak zcela ignorovat chce v budoucnosti základní modelové řady a levnější přístroje. Tuto informaci potvrdil produktový manažer produktů Xperia Stephen Sneeden, když oznámil, že Sony se chce výhradně soustředit na top smartphony podobně jako Apple a Samsung. „Jsme připraveni stát se prémiovým poskytovatelem chytrých telefonů,“ zní sebevědomě ze Sony. Na veletrhu CES sice Japonci představili high-end model Xperia Z, ale současně s ním ukázali i střední třídu reprezentovanou modelem Xperia ZL. Takže otázka zní, jak to tedy vlastně je?

Zdroj: Digital Trends

 

 

 

Komentáře

Invoker

Invoker

13.1.2013 17:23

Myslenka rozhodne ze zvazeni.Mam rad Samsung a jeho produkty (nektere),ale co se mi nelibi ze zasira trh takrka nepotrebnymi produkty a X variantami stejneho smartphonu napr.Delat jen 3-4 telefony..stylove je odlisit a nasypat jeste vice penez do vyvoje a pouzitych materialu.Penez maji jak slupek..treba se po vzoru Sony take preorientuji.Jako zvyseni prodejnosti bych jeste s Googlem vyjednal dodavani originalniho systemu android a tudiz i okamzite aktualizace a to by bylo teprve trzni terno =o))

CzechJoker

CzechJoker

13.1.2013 17:54

Myslím, že to nebude fungovat. Samsung je asi extrém s recyklací starých modelů v podobě různých “plus” a “advance” derivátů, ale v principu je pro výrobce dobré pokrýt trh modely ve všech segmentech. Nejlevnější mu vydělají peníze a drahé přilákají pozornost.
Pro Invokera: výrobci snad nic nebrání, aby do telefonu necpal svoje nadstavby a ponechal v něm čistý systém. Pak by i aktualizace mohla být rychlejší, i když v tomto už výrobcům smartfounů s robotem nevěřím.

v6ak

v6ak

13.1.2013 17:57

Toto už jednou (ještě jako Sony Ericsson) říkali. No, je fakt, že přestali vyrábět “hloupé” telefony.

Anakin Hellwalker

Anakin Hellwalker

13.1.2013 18:19

ZL je střední třída? Vážně? když jsem viděl specifikace, tak je de facto stejná jako Z – jen není skleněná, ale plastová, je tlustší a těžší, ale zas menší a nemá žádný certifikát odolnosti… Takže v součtu je to stejnej obsah v jiný formě a ještě za míň peněz:) 5 palcový full HD, 12MP foťák a 4 jádro mi nepřijdou jako střední třída :)

gitter

gitter

13.1.2013 19:23

je to sice z konkurenčního webu, ale při uvedení, že Xperia ZL je střední třída to sem musim dát. Nemusí to být 100%, ale za uveřejnění pod tenhle článek to stojí
http://www.mobilmania.cz/ShowArticleImages.aspx?id_file=392471988&article=1322624

Jarda

Jarda

13.1.2013 20:53

Taky netuším kde to vzali že ZL je střední třída :-D Vždyť se bude prodávat také jako high-end ale jenom na vybraných trzích na kterých se zase nebude prodávat Xperia Z!! Takže si radši ověřte to co chcete napsat ať s toho nevypadne nakonec taková konina ;-)
Ale jinak Sony fandím a doufám že jeho top zařízení budou ty nej :-D

martin

martin

13.1.2013 21:20

To: czechjoker vem si ceske verzo nabizi oboni coz chvalim sice zatim vypustily jen jeden telefon o kterem musim rici ze je kvalitni protoze sem ho sam vlastni

ans

ans

14.1.2013 0:02

verzo rikas jo? to zni hodne zajimave :P

ic

ic

14.1.2013 10:31

Sony by jich hlavě mělo vyrábět méně typů… Sony dělá tolik různých druhů telefonů, co všichni ostatní výrobci dohromady.

bkf1

bkf1

14.1.2013 12:12

VSICHNI vyrobci by se hlavne meli soustredit na jednu vec… PODPORA!!!!

bejk

bejk

14.1.2013 22:06

autor článku trošku ulítl s XPERIA ZL….. která je hwě téměř totožná s Xperií z….není akorát voděodolná…

RSS (komentáře k článku)