Sony hledá testery Androidu 5.0 Lollipop

Sony-Serie-Z-Android-5.0-lollipop-658×462

Japonská společnost Sony, stejně jako prakticky všichni velcí výrobci mobilních telefonů, hodlá aktualizovat své telefony na nejnovější Android 5.0 Lollipop (viz podrobný přehled Které telefony a tablety dostanou Android 5.0 Lollipop?). Po získání zdrojových kódů nové verze operačního systému firma začala optimalizovat svou grafickou nadstavbu a aplikace tak, aby odpovídaly nejnovějším trendům a požadavkům. Sony přitom plánuje aktualizovat celou svou řadu Xperia Z, v čele s modely Z3 a Z2, které by se Lollipopu měly dočkat počátkem příštího roku.

Sony hledá testery Androidu 5.0 Lollipop Sony hledá testery Androidu 5.0 Lollipop

Před vydáním je ale nutné nový firmware co možná nejdůkladněji otestovat, proto společnost hledá testery, kteří jí pomohou detekovat a odstranit případné problémy ještě před uvolněním finálního sestavení. Mezinárodní mobilní operátor 3 nabízí svým zákazníkům ze Švédska možnost účasti na programu 3beta, v jehož rámci si budou uživatelé moci vyzkoušet výhody Androidu 5.0 na (svém vlastním) telefonu Xperia Z3 (viz naše recenze) nebo Xperia Z3 Compact (naše recenze).

Před vydáním je ale nutné nový firmware co možná nejdůkladněji otestovat Před vydáním je ale nutné nový firmware co možná nejdůkladněji otestovat

Případní zájemci se v dalším kole budou muset dostavit k osobnímu pohovoru s představiteli Sony do Malmö, Göteborgu, či Stockholmu. Odměnou jim může být pocit, že si vyzkouší nový systém na svém zařízení mezi prvními na světě.

Úkolem testerů je používat zařízení v běžném životě Úkolem testerů je používat zařízení v běžném životě

Úkolem testerů je používat zařízení v běžném životě a pomocí speciální aplikace neprodleně hlásit případné zjištěné problémy, které se na smartphonu s Androidem 5.0 projeví. Případní zájemci mohou začít tím, že do 16. listopadu musí vyplnit online dotazník na stránkách operátora. Počet účastníků je z pochopitelných důvodů omezený.

Zdroje: Mobil Telefon, Tre, Luisandradehd a Xperia Blog.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)