Sony po aktualizaci na Android 4.4 dovoluje přesun aplikací na paměťovou kartu

xperia_ico

Majitelé telefonů Sony Xperia T2 Ultra a Xperia T2 Ultra Dual, kteří nedávno obdrželi update firmware s aktualizací na Android 4.4.2, hlásí dostupnost nové funkce, která dovoluje přesouvat soubory nainstalovaných aplikací na paměťovou kartu.

Odpovídající nastavení najdete ve správci aplikací, kde klepnete na libovolný program či hru – měli byste zde najít položku “Přesunout na SD kartu”. Můžete si také povšimnout samostatné karty/sekce s výpisem všech aplikací, které již jsou uloženy na paměťové kartě. Přesnější představu si lze udělat z výše uvedených obrázků a následujícího videa.

New features in Xperia T2 Ultra Dual (Kitkat)

New features in Xperia T2 Ultra Dual (Kitkat)

Tato inovace je zvláště užitečná pro majitele zařízení s malou velikostí interní paměti, která je typická zejména pro nejlevnější modely. Tento krok Sony lze jedině chválit, neboť díky němu odpadá omezení v podobě malého úložiště, které trápí mnoho uživatelů.

Sony po aktualizaci na Android 4.4 dovoluje přesun aplikací na paměťovou kartu Sony po aktualizaci na Android 4.4 dovoluje přesun aplikací na paměťovou kartu

Funkce přesunu aplikací na kartu je zatím dostupná jen na telefonech Xperia T2 Ultra, nicméně v brzké budoucnosti by se spolu s aktualizací na Android 4.4.x mohla objevit ve smartphonech Xperia M2 a Xperia E2, jejichž updaty mají následovat. Je také možné, že poté Sony povolí tuto funkci na zbytku svých zařízení.

Ostatně je s podivem, že uvedená funkce zatím není k dispozici na zařízeních prémiové série Xperia Z, která již update na Android 4.4.x obdržela. Je možné, že v době uvolňování aktualizace ještě nebyla tato “vychytávka” dokončena, stejně tak je ale pravděpodobné i to, že ji Sony implementuje jen do slabších modelů s malou interní pamětí. Jak to bude ve skutečnosti, to se patrně dozvíme spolu s uvolněním dalších aktualizací pro tuto modelovou řadu.

Zdroje: Keinex, Xperia Blog, Mobil Telefon.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)