Snadná tvorba aplikací pro Android Market s “HAC”

No Image-06

Pokud si s programováním moc netykáte (a nechcete to ani změnit např. pomocí tohoto vývojářského seriálu od Tomáš Kypty), a přesto vás láká něco si pro Android vyvinout, máte několik možností. Google před časem vydal webovou aplikaci App Inventor (její videorecenzi jsme vám přinesli zde), ve které si můžete aplikaci i její logiku jednoduše naklikat – bohužel možnosti jsou docela omezené a (v tomto případě naštěstí ;)) nelze výsledná dílka jednoduše publikovat v Android Marketu.

Do podobných vod nyní zamířila firma TigaByte software se svým řešením HyperNext Android Creator (HAC), které v plné verzi nabízí i podepsání aplikačního balíčku soukromým klíčem a zveřejnění v Android Marketu (za plnou verzi ovšem musíte zaplatit 60 dolarů). HAC je zatím ve verzi 1.0 a narozdíl od App Inventoru si jej spustíte pouze na Windows (verze pro Mac má přijít “brzy”), a to ještě s obtížemi*. Samotný vývoj probíhá interaktivním způsobem (navrhování obrazovek) a s pomocí jednoduchého skriptovacího jazyka HyperNext, který by vás měl oprostit od “nepodstatných” technických detailů.

HAC

Bližší informace a stažení první verze HAC (1.0 ze 14. 6.) včetně ukázkových příkladů najdete na webu výrobce: www.hypernextandroid.com

*Před instalací HAC je potřeba mít už na počítači nainstalovaný Java SE Development Kit (JDK) a Android SDK (lze využít návod z už zmíněného vývojářského seriálu nebo tento popis na webu výrobce). Na Windows 7 Ultimate CZ SP1 x64 se aplikace HAC sice nainstaluje, ale nefunguje (po spuštění je vidět pouze proces, který se po chvíli zase ukončí). Na Windows XP Home CZ SP3 se při spuštění vypíše několik chyb a pak se teprve objeví IDE, aby krátce na to zmizelo (tento problém už je vidět i na fórech, zatím bez řešení). Ale třeba vám to někomu rozjet půjde a podělíte se s námi o reálné zkušenosti :)

HAC error

Roman Nepšinský
O Autorovi - Roman Nepšinský

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)