Tablet Samsung Galaxy Tab A 7.0 (2016) vstupuje na náš trh, dokáže zaujmout?

Samsung Tab A 7.0 černá (2)

Popularita 7″ tabletů s příchodem čím dál větších telefonů postupně klesá, to však neznamená, že by si tato zařízení nenašla své kupce. To samé si nejspíš myslí i společnost Samsung, která přednedávnem v tichosti představila Samsung Galaxy Tab A 7.0 (2016) a o necelé dva týdny později s tímto tabletem přichází i na náš trh.

Samsung Galaxy Tab A 7.0 (2016)

Galaxy Tab A 7.0 (2016) představuje nejen malý, ale také dostupný tablet, od čehož se odvíjí i jeho výbava. Použitý 7″ IPS displej disponuje rozlišením 1280 x 800 px a jemností obrazu 216 ppi. Samsung bohužel neuvádí přesný typ použitého chipsetu a potvrdil tak pouze přítomnost 4jádrového procesoru o taktu 1,3 GHz. Dle dosavadních informací by se však mělo jednat o Exynos 3 3475 obsahující grafický čip Mali-T720. Chipset je dále podpořen 1,5 GB operační paměti a interní úložiště nabídne 8 GB rozšířitelných pomocí microSD karty o dalších až 200 GB. Tablet je vybaven Androidem 5.1.1.

Na zádech tabletu naleznete fotoaparát s 5MPx CMOS snímačem a nad displejem je pro změnu přítomna 2MPx kamerka. Použitá baterie disponuje kapacitou 4000 mAh a měla by umožnit sledování videa po dobu až 9 hodin. Přítomen je také dětský režim Kids Mode, který upoutá vaše ratolesti nejrůznějšími efekty a zároveň uzamkne některé součásti systému a vybrané aplikace. Pokud rádi posloucháte rádio, možná vás zaujme funkce Hybrid Radio, která kombinuje klasický FM a online rádiový přenos.

Samsung Galaxy Tab A 7.0 (2016) je na našem trhu již v prodeji, a to v bílé a černé barevné variantě. Výrobce si pak za jeho Wi-Fi variantu řekne 3 999 Kč s DPH.

 

Zdroj: TZ

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)