Samsung Galaxy Note 4 rozebrán na součástky, “foťák” má od Sony

samsung-galaxy-note-4

I když si Samsung Galaxy Note 4 nevysloužil přehnané reakce, vzhledem k tomu, že se od svého předchůdce příliš neliší, stále se jedná o velmi výkonný kousek. Především jako jeden z prvních používá procesor Snapdragon 805 a jeho 16 MPx fotoaparát se vyznačuje jistotou v detailech a dobrým barevným podáním. A právě senzor fotoaparátu je na celém zařízení zajímavý.

note 4 tear down

Korejský gigant používal u předchozích modelů řady Galaxy senzory od Sony, ale u Galaxy S5 se rozhodl otestovat vlastní s rozlišením 16 MPx a názvem ISOCELL. Z neznámého důvodu se však společnost rozhodla po experimentu se svou technologií vrátit k osvědčenému Sony. Samsung se tímto faktem oficiálně nikde nechlubil, a tak vyšla pravda najevo až po “teardownu”, tedy rozebrání Note 4 na prvočinitele.

note 4 teardown 2

Použitý senzor disponuje již zmíněným rozlišením 16 MPx a jeho označení zní Sony IMX240. Jeho rozměry jsou v porovnání s ostatními senzory v high-end telefonech až o 15 % větší.

note 4 teardown 1

Zdroj: PhoneArena.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)