Samsung Galaxy F (S5 Prime) na tiskovém renderu ve zlaté barvě

galaxy_f_ico

Když Samsung na jaře představil svou aktuální vlajkovou loď Galaxy S5, vzbudil určité rozpaky, neboť letošní “top model” proti tomu loňskému nebyl až tak zásadní revolucí. Novinka přišla s lepším displejem a mírně rychlejším procesorem Snapdragon 801, nesmíme zapomenout ani na očekávané snímače otisků prstů a srdečního tepu, nicméně zásadní důvod, proč by stávající majitelé měli zahazovat své “es čtyřky”, nepřinesla. Cory McNutt ze serveru Android Headlines kriticky glosuje vlajkovou loď Samsungu slovy: “Je to něco jako hrdý rodič, jehož dítě je v šachovém klubu, v místnosti plné rodičů hvězdných fotbalistů … nikoho opravdu nezajímá.” Zklamání přišlo především z displeje, který nenabídl rozlišení QHD, a procesoru se 32bitovou architekturou.

Samsung Galaxy F (S5 Prime) na tiskovém renderu ve zlaté barvě Samsung Galaxy F (S5 Prime) na tiskovém renderu ve zlaté barvě

Od počátku tak kolují zvěsti, podle nichž Samsung představí “ještě lepší Galaxy S5” – často médii označovaný dovětkem “Prime” či “Premium”. Pozdější zprávy ale naznačily, že vrcholový model bude mít vlastní označení Samsung Galaxy F, takže v konečném důsledku půjde i novou a lepší modelovou řadu.

Další polínko do ohně přiložil notoricky známý “únikový účet” na sociální sítí Twitter @evleaks, který přišel s obrázkem, na kterém je údajný tiskový render Samsungu Galaxy F ve zlaté barvě. Na první pohled je zadní strana telefonu vyrobena z kartáčovaného kovu, nicméně podobně, jako u LG G3, se může jednat o plastovou imitaci.

Kromě kovového těla se od Samsungu Galaxy F očekává procesor Qualcomm Snapdragon 805 nebo Exynos s podporou LTE Cat 6, optická stabilizace obrazu fotoaparátu, zvětšení velikosti operační paměti ze dvou na tři gigabajty, AMOLED displej s rozlišením 2560 x 1440 obrazových bodů a tenčí rámeček kolem obrazovky.

Předchozí render telefonu Samsung Galaxy F Předchozí render telefonu Samsung Galaxy F

Proslýchá se, že nejlepší z rodu Samsungů bude představen v září tohoto roku, pravděpodobně na veletrhu IFA v Berlíně, nicméně tuto zprávu je nutné brát s velkou rezervou – Samsung ji pochopitelně ani náznakem nepotvrdil. Redaktor serveru Android Police ale upozorňuje na datum, které je vidět na obrazovce – středa 12. září. Aby bylo luštění hádanky o něco složitější, musíme poznamenat, že letos 12. září připadá na pátek.

Zdroje: Android Headlines, Android Police, @evleaks, Keinex, Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)