Kromě Galaxy S5 chystá Samsung také verze S5 Active a S5 Zoom

s5_active_ico

O Samsungu Galaxy S5 četli pravidelní čtenáři na našem webu nesčetněkrát – s blížícím se termínem představení (zatím se mluví o konci února) postupně prosakují další a další informace. Jenže “Galaxy S5” není jen vlajková loď jihokorejského výrobce, ale i další odvozené modely, lišící se například odolností proti vodě a prachu či dospělejším fotoaparátem.

Vlajková loď Samsungu má vodě odolného sourozence Vlajková loď Samsungu má vodě odolného sourozence

Již dříve se objevily zprávy, že Samsung chystá nástupce “fotomobilu” Galaxy S4 Zoom, což nyní potvrdila databáze Zauba, kde se objevil Samsung Galaxy S5 Zoom. V průvodním dokumentu je uvedeno, že fotoaparát s funkcemi mobilního telefonu je zatím ve stádiu vývoje a testování. Cena zařízení je 523 dolarů (v přepočtu asi 10 700 Kč bez daní a cla), tedy zhruba stejná, jako v případě aktuálního modelu při zahájení prodeje. O technických parametrech tohoto zařízení ale nejsou známy žádné podrobnější informace.

Loňský Samsung Galaxy S4 Zoom Loňský Samsung Galaxy S4 Zoom

Dále korejská média tvrdí, že Samsung pracuje na modelu Galaxy S5 Active. Výrobce prý počítá s tím, že podíl prodaných kusů bude alespoň 20 až 30 % z prodejů celé řady Galaxy S5. To jsou poměrně odvážné cíle, neboť loňský vodě a prachu odolný Galaxy S4 Active dosáhl jen 4 % z celkového počtu prodaných Galaxy S4. Odolné telefony ale zaznamenávají permanentně rostoucí zájem, takže lze předpokládat, že Galaxy S5 Active přinejmenším o něco předstihne svého staršího sourozence.

Samsung již rozeslal pozvánky na akci “Unpacked 5, episode 1”, která se koná 24. února v Barceloně (viz aktualita Matěje Machytky Galaxy S5 bude nejspíše představen 24. února na akci Samsung Unpacked). Média předpokládají, že při této příležitosti bude představen Samsung Galaxy S5 coby nová vlajková loď. O možných termínech představení “derivátů” nejsou zatím žádné zprávy.

Zdroje: 4PDA, Phone Arena, Zauba, Ameblo, ETNews, G4Games, MobilTelefon.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)