Konec vzhledu Holo. Android se převlékne do stylu Quantum Paper

quantum

Holo UI po delší době končí. Tento styl jsme mohli vidět v zařízeních Androidu od verze 3.0 Honeycomb, avšak Google s integrováním tohoto vzhledu začal apelovat na výrobce až od verze 4.0 a vyšší. Očekávaná verze Android 5.0 ale přinese pravděpodobně nový vhled pojmenovaný Quantum Paper.

nexusae0_image15

Cílem Googlu je sjednotit nejen vzhled svých aplikací v mobilních telefonech, který v tomto bodě opravdu pokulhává, ale také se pokusit s touto novou platformou sjednotit veškeré jeho služby na webu a také u systému iOS. Konzistentní design by měl nastolit určitý řád napříč všemi aplikacemi a platformami, avšak nejdůležitější roli budou zastávat vývojáři. Google totiž zveřejnil instrukce k vývoji nejrůznějších aplikací, aby výsledné práce vycházely ze vzhledu Quantum Paper.

nexusae0_Time

Nový nástin vzhledu jsme poprvé mohli vidět na uniklých snímcích z nového Gmailu, kde je již tento nový vhled použit. Můžeme si tak všimnout, že i když byl Holo UI považován ze přehledný a jednoduchý, Quantum Paper udělal krok o něco dále a v obou směrech je ještě o něco jednodušší a přehlednější. Některé nové ikony již Google aplikoval a to do aplikace G+. Server Android Police vybral několik z nich:

quantum-ikonky


nexusae0_2014-03-26-1_thumb

Líbí se vám nový vzhled Quantum Paper a co říkáte na myšlenku sjednocení vzhledu?

Zdroj: Androidpolice

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)