Qualcomm uvolňuje ovladače pro Jelly Bean

qualcomm_jelly_bean

Qualcomm je, navzdory rostoucí konkurenci nVidie, největším dodavatelem mobilních procesorů ARM. Kalifornský výrobce čipů se vždy snažil spolupracovat s komunitou, přičemž tato tendence v poslední době stále patrnější. Ačkoli Android 4.1 Jelly Bean byl oznámen přibližně před měsícem, Qualcomm již uvolnil ovladače pro své grafické akcelerátory.

1. srpna Qualcomm na svém portálu pro vývojáře zveřejnil ovladače pro grafické čipy Adreno 2xx, které jsou kompatibilní s Androidem 4.1 Jelly Bean. Nejde sice o otevření kódu – publikovány byly “pouze” binární balíčky, které mohou použít nejen výrobci zařízení, ale i tvůrci všech alternativních ROMek, aby využili potenciál a možnosti grafických čipů Adreno na maximum. Qualcomm přitom zdůraznil, že v budoucnu budou tyto soubory aktualizovány.

Za rychlým uvolněním ovladačů stojí patrně fakt, že změny v grafickém subsystému Androidu 4.1 nejsou tak radikální, takže bylo možné portovat stávající ovladače pro Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Ovladače pro Adreno 2xx pro Android 4.1 Jelly Bean můžete stáhnout z oficiálního portálu pro vývojáře Qualcomm.

Zdroje: You HTC a Steve Kondik.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)