QuadRooter: BlackBerry dostává své pověsti. Jako první výrobce fixuje slabiny

BlackBerryAndroid

Společnost BlackBerry se již definitivně vzdala své původní platformy a plně se odevzdala operačnímu systému Android. I přesto se ale stále pohybuje po tenkém ledě. Konečně ale v plné síle ukazuje, že na své pověsti ohledně bezpečnosti trvá. Jako první výrobce totiž fixuje nebezpečné slabiny systému Android, které může zneužít exploit zvaný QuadRooter, o kterém jsme vás informovali v minulém týdnu.

QuadRooter již neohrozí BlackBerry Priv a DTEK50

Jméno prvního smartphonu značky BlackBerry, který přišel s Androidem v útrobách, jistě dobře znáte. Priv, což je zkratka pro anglické „Privacy“, neboli česky „soukromí“, však nebyl takovým úspěchem, v jaký výrobce doufal. Jednak proto, že jeho cena je poměrně vysoká, druhak kvůli tomu, že zájemci o bezpečnost svých dat zkrátka Androidu nevěřili. Nyní ale značka BlackBerry dostává svému jménu a ukazuje, že to s bezpečností myslí vážně i na platformě Android.

Právě BlackBerry Priv, spolu s novějším modelem DTEK50, jehož úspěch se teprve ukáže, dostávají jako první smartphony na světě update, který vratkou bezpečnost znovu staví na první místo. Slabiny, kterých exploit QuadRooter může zneužít, jsou v systému hned čtyři. BlackBerry ale hlásá, že 3 jsou již nyní zalátány, přičemž s poslední se již ani nemusí obtěžovat, protože ji údajně nelze zneužít samotnou.

BlackBerry_DTEK50_ico BlackBerry DTEK50

Ačkoli QuadRooter vyvolal poměrně velkou vlnu paniky, ve skutečnosti není znám žádný případ zneužití těchto slabin. I přesto ale nyní mohou majitelé BackBerry Priv a BlackBerry DTEK50 spát o poznání klidněji.

Fix je obsažen v srpnovém bezpečnostním updatu. Pokud si nejste jisti, zda jste ho již instalovali, skočte se podívat do Nastavení > O telefonu > Aktualizace systému, a zkontrolujte, zda nemáte update k dispozici. Pokud ještě nemáte aktualizováno a přesto vám hledání update nepřineslo, zkuste ještě pár dní počkat. Aktualizace teprve vyšla z kuchyně BlackBerry a je pravděpodobné, že je uvolňována postupně.

Jaký je váš názor na bleskurychlou reakci výrobce? My si myslíme, že takto by se měli chovat všichni výrobci. Myslíte si to také?

Zdroj: androidauthority.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)