Nový Android Q ještě nebyl ani představen, ale komunita již připravila root

android-q-root-magisk-manager

John Wu je poměrně známá osoba v komunitě lidí, kteří si upravují telefony pomocí Root. Je to totiž vývojář modulu Magisk. Už v minulosti několikrát ukázal, že dokáže rootnout hodně rychle nové verze Androidu anebo nově vydané telefony. Dnes se ale překonal. Dokázal totiž “rootnout” nový Android Q, tedy chystaný nový systém, který se ještě ani nepředstavil. Jak?

Nový Android Q už je rootnutý ještě před oficiálním představením

John Wu se postaral o root testovací verze Androidu Q, která před nedávném unikla na internet. A i když obsahuje plno chyb, nemá ani zdaleka všechny nové funkce, tak už jsme se mohli dozvědět z této verze několik novinek jako je třeba celo systémová podpora tmavého režimu anebo odstranění tlačítka zpět.

Rootnutý Android Q oznámil John Wu na svém Twitter účtu, jak můžete i vidět výše. Zároveň demonstruje na screenshotu, kde můžeme vidět, že Magisk běží na Androidu Q. Jedno je jisté, jakmile Google vydá první oficiálně nový systém, bude otázka jen několika hodin, než bude dostupný root.

Máte “rootnutý” svůj telefon, anebo již běžíte na čisté verzi od výrobce telefonu?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)