TOPlist

Manažer z Xiaomi uvedl prvního stolního robota s Androidem

JoyfulRobotics Android Desktop Robot

Podnikatel Li Ming, jeden ze zakládajících členů společnosti Xiaomi, představil pod svou vlastní novou značkou JoyfulRobotics prvního stolního robota se systémem Android na světě. Ten se může pochlubit řadou inovativních funkcí a je prý připraven udělat vlnu na poli hardwaru s umělou inteligencí.

Interaktivní JoyfulRobotics Android Desktop Robot, který vypadá trochu jako hodinky s nožičkami, má 2,1″ kulatý dotykový displej a běží v něm unikátní nadstavba GeeUI. Ta umožňuje řadu režimů interakce mezi člověkem a tímto přístrojem. Při uvedení na trh budou mít uživatelé k dispozici režim elektronického domácího mazlíčka, funkční režim a hybridní režim. Výrobce slibuje, že jedna z budoucích OTA aktualizací v tomto robotovi z přístupní i možnost instalovat aplikace pro Android. K dispozici je dokonce i rootování.

World’s First Android Desktop Robot by JoyfulRobotics

World's First Android Desktop Robot by JoyfulRobotics

Kromě dotykového zadávání zvládá tato novinka vnímat i hlasové povely (zatím v čínštině) a bezdotyková gesta a nechybí haptická odezva. Možné je pochopitelně i propojení s telefonem. Výška robota je 16,5 centimetru a na jeho displeji se může běžně objevovat například čas, upozornění, aktuální zprávy, stopky, časovač, vývoj akcií nebo informace o hovorech. Při nabíjení je možné využít USB-C konektor i bezdrátovou technologii. Aktuální prodejní cena je 1 799 yuanů, tedy cca 5 500 Kč v běžném přepočtu.

JoyfulRobotics Android Desktop Robot stolní robot
Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

K čemu byste rádi využili takového robota?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)