Pokémon GO blokuje hráče: Skenuje data telefonu a hledá důkazy po rootu telefonu

pokemon go prava root

Vývojáři mobilních her nemají moc rádi, když hráč hraje na rootnutném zařízení. Obzvlášť pokud jde o multiplayerové hry. Hlavním důvodem je možnost podvádění. Někteří vývojáři však jdou do úplných extrémů. Dobrým příkladem je nyní společnost Niantic, která stojí za Pokémon Go. Po aktualizaci z 18. srpna blokují všechny hráče, kteří používají, nebo používali root. Ano, rootnuté zařízení ani mít nemusíte, stačí když hra objeví v datech telefonu nějakou zmínku o rootu.

Chcete hrát Pokémon Go? Z telefonu musíte odstranit každou zmínku o rootu

Jedná se o poměrně netradiční řešení toho, jak bojovat s rootem. To, že vývojáři nechtějí povolit hraní na rootnutých zařízeních se dá pochopit, ale to, že když jste měli v minulosti rootnutý telefon, tak si stále nezahrajete, už je za hranou. A jak hra zjistí, že jste měli root? Hra proskenuje data, jestli se v systémových složkách neobjevují zmínky o rootu. Podivné je však to, že ke zrušení skenování by mělo stačit to, že zrušíte oprávnění hry k přístupu do úložiště. Jenže i s vypnutými oprávněními hra blokuje uživatele, kteří mají nebo měli root. Podle prvních detailů vývojáři pravděpodobně obchází toto oprávnění na úrovni systému.

pokemon go legendarni pokemon ho-oh

Dalším podivným krokem je to, že v podstatě stačí vytvořit prázdnou složku s názvem, který se využívá u rootu. A to například “MagiskManager”, pokud hra takovou složku v telefonu objeví, zablokuje hraní.  A to až do doby než všechny zmínky, které mají nějaké dočinění s rootem, odstraníte. Od té doby již vyšla další aktualizace, která ale nic v tomto ohledu nezměnila, z toho se dá odvodit, že nejde o chybu, ani krátkodobý test.

Je to opravdu divné rozhodnutí, Niantic tím v podstatě říká, že pokud uživatel někdy použil root práva, tak je podvodník a nemá právo hrát Pokémon GO. Přitom většina lidí využívá root práva hlavně k větší úpravě systému Android, a ne k podvodům s GPS lokací.

Pokémon GO
Pokémon GO

Je podle vás správně, že Niantic takto blokuje hráče?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)