TOPlist

Netflix blokuje instalaci aplikace pro rootnutá zařízení

Netflix blokuje

Na Google Play se nevidí mnoho aplikací nebo her od velkých společností, které by se nedaly nainstalovat, protože máte rootnuté zařízení. Minulý rok to byla například hra Pokémon GO. Nyní Netflix blokuje instalace na taková zařízení.

Netflix blokuje zařízení s rootem

Root by se dal jednoduše popsat jako možnost udělení nejvyšších oprávnění. Více jsme se tomuto tématu věnovali v samostatném článku. A pokud máte takové zařízení, tak vám již nepůjde instalovat Netflix z Google Play. Společnost to potvrdila v oficiálním prohlášení.

netflix android aplikace náhled

S novou verzí Netflix 5.0 se přešlo na DRM ochranu Widevine, kterou tvoří Google. Ve zkratce rozděluje zařízení na tři úrovně, a to podle bezpečnosti. Pokud máte root telefonu, Widevine to pozná a pošle příkaz dále. Ve výsledku pak uvidíte na Google Play, že aplikace není kompatibilní s vaší verzí telefonu.

Zatím je trochu podivné, že se blokuje jen instalace aplikace z Google Play. Pokud ji například nainstalujete z APKMirror, tak funguje úplně bez problémů, i když máte rootnuté zařízení. Může se také samozřejmě jednat jen o první krok a další budou následovat.

Netflix
Netflix

Používáte Netflix na rootnutém zařízení?

Zdroj: androidpolice.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (43)