Návod: Google Stadia funguje na rootnutých Android telefonech

Stadia na jakémkoli rootnutém Android telefonu

Hraní streamovaných her prostřednictvím služby Google Stadia už má za sebou hodně…no, stádií. Několikaměsíční čekání vystřídaly rozpaky z dostupnosti, kvality hraní a počtu her obecně. Tak to alespoň pociťují uživatelé, kteří mají k této službě od Google oficiálně přístup. Pro sféru chytrých telefonů jde o majitele přístrojů Pixel 2, Pixel 3, Pixel 3a a Pixel 4, kteří mají možnost na svých smartphonech hrát skrze mobilní aplikaci. Pár dní po spuštění služby se ovšem přišlo na způsob, jak spustit a používat Stadia na jakémkoli rootnutém Android telefonu. Dojem ze služby si tak můžete s trochu štěstí a odvahy udělat i vy.

Pokud pomineme vysoké nároky na hardwarovou vybavenost smartphonu, obrovskou rychlost internetu a také nutnost mít pozvánku od již aktivního uživatele, jedná se technicky o vstupní vrátka do služby pro kohokoli. Zjištění a návod má na svědomí XDA komunita. Spustit Google Stadia na téměř jakémkoli rootnutém Android telefonu není nic extra složitého a minimálně uživatelé se zkušenostmi s rootováním by to měli zvládnout hravě.

hry pro Google Stadia

Návod na spuštění Google Stadia v (téměř) libovolném Android zařízení

Co budete potřebovat

 • Oficiální Google Stadia aplikaci (vyžaduje Android 6.0 a novější)
 • Android zařízení rootnuté prostřednictvím Magisk
 • Počítač s nainstalovaným ADB, případně emulátor ve vašem telefonu

Postup

 1. Otevřít MagiskManager a najít MagiskHide Props Config modul
 2. Nainstalovat modul a restartovat telefon
 3. Zadat příkaz “props” do ADB (případně emulátoru) pro přístup do MagiskHide Props Config příkazové řádky
 4. Zadat “5” pro povolení vytvoření/editaci vlastních props
 5. Zadat “n” pro pro vytvoření vlastní prop
 6. Zadat “ro.product.model” pro nastavení této prop
 7. Zadat “Pixel 4” pro nastavení hodnoty
 8. Zadat “y” pro potvrzení zadání
 9. Zadat “n”, aby se zařízení hned nerestartovalo
 10. Zopakovat kroky 5 – 8, tentokrát pro zadání hodnoty “Google” do “ro.product.manufacturer” prop
 11. Restartovat telefon. Zkontrolovat, zda jsou dvě zmíněné hodnoty zapsány. Případně zadat příkazy “getprop ro.product.model” a “getprop ro.product.manufacturer”

Díky tomuto návodu byste měli být schopní “ošálit” jediné dva parametry, podle kterých služba Google Stadia identifikuje oficiálně kompatibilní přístroje. Je klidně možné, že tato možnost zmizí s další aktualizací aplikace, ale v tento moment je funkční. Autoři ji testovali na OnePlus 7 Pro. Pokud by Google tento přístup zatrhl, budeme si muset počkat na oficiální otevření služby pro další přístroje.

Zkusíte spustit Google Stadia na svém telefonu?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)