Žádné 4K: Google Stadia lže ohledně kvality obrazu. Ten je horší, než na Xboxu

google stadia 4k kvalita

Google Stadia je ambiciózním projektem, který byl spuštěn teprve před pár dny. Google se již od představení této služby chlubil výkonným hardwarem, na kterém hry poběží a říkal, že zvládne streamovat všechny hry ve 4K a 60 snímcích za sekundu. První recenze a testy však ukazují, že to není pravda.

S prvními recenzemi uživatelů a velkých webů se ukazuje, že kvalita obrazu Stadie není srovnatelná s ostatními platformami. Částečně může být na vině streamování, které ještě není dokonalé, ovšem tak tomu ve skutečnosti není. V recenzi The Verge se redaktoři ptají vývojářů ze studia Bungie, kteří stojí za Destiny 2 na kvalitu obrazu. Ty potvrzují, že verze hry na Stadii není stejnou 4K verzí, jako na jiných platformách. Destiny 2 se ve skutečnosti vykresluje v 1080p a je upscalingem vylepšena na 4K. Jinými slovy tato hra ve 4K na Stadii neběží.

Podobný problém byl zaznamenán také u Red Dead Redemption 2. Server Eurogamer potvrdil, že hra je vykreslena pouze ve 1440p a poté je na Chromecastu Ultra upscalována na 4K. Rozdíl ve kvalitě je tak zřejmý již na první pohled, když vedle této verze srovnáte například 4K verzi na Xboxu One X. Stadia by měla být přibližně o 80 % rychlejší, než konzole od Microsoftu a přesto hra běží pouze ve 1440p a 30 FPS. Před nedávnem byl také z oficiálního Twitteru Google Stadia smazán tweet, který říkal, že Red Dead Redemption 2 poběží ve 4K. To za nás není úplně dobrý start, strýčku Google.

Co říkáte na aktuální situaci okolo Google Stadia?

Zdroj: 9to5google.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)