Aktualizace Pokémon GO: “Buddy” pokémon a problémy s rootem (a jejich důvod)

Pokémon GO slaví

I když již dávno splaskla bublina, která pronásledovala start hry, pokémonních trenérů po světě stále pobíhá obrovské množství. Jedním z důvodů, proč ale dochází k neustálému úbytku hráčů, jsou boti a podvodníci, kteří fingují svou GPS. Ti pak s pomocí speciálně určených map s vyznačenými “spawny” pokémonů a dalších pomocníků chodí po světě jen virtuálně, z pohodlí domova, a k tomu ještě snadno loví vzácné pokémony. Nyní je tady nová aktualizace Pokémon GO, která chce s takovými hráči zatočit.

Root a jailbreak překážkou

Niantic, studio, které stojí na pozadí celé hry, však dělá co může, aby botům a podvodníkům v hraní zabránilo. A pro dobro poctivých hráčů je nucen dělat razantní rozhodnutí, jakým je třeba vydání poslední aktualizace Pokémon GO s označením 0.37.0. Ta totiž chtě nechtě od hry odstřihne další část hráčů. Po aktualizaci totiž hru nespustíte na zařízeních, která jsou rootnutá (co je root?). Ptáte se proč? Vysvětlení je prosté. Hráči, kteří hrají z pohodlí domova nejčastěji používají PC emulátory Androidu a ty pro své správné fungování potřebují práva superuživatele. A programy určené k podvádění jiným způsobem většinou taktéž.

aktualizace pokemon go - root

Problém je, že spousta levných telefonů dovezených z číny, je s rootem již prodávána. Čeští prodejci totiž často musí řešit počeštění telefonu neoficiální cestou a práva superuživatele nechávají otevřená. Pokud se tedy chystáte kupovat nový smartphone, a zároveň budete chtít pokémony chytat i nadále, raději se poohlédněte po telefonu, který se u nás prodává oficiálně, ve značkových obchodech. Omezení se ale netýká jen rootnutých Androidů, ale také iPhonů s jailbreakem. Řešení, jak root před hrou skrýt sice existuje, ale k jeho úspěšnému provedení je třeba znalost aplikace Xposed a dostatek znalostí a zkušeností s pozadím celého Androidu.

Aktualizace Pokémon GO 0.37.0: Co přináší dalšího?

Druhá novinka, kterou aktualizace Pokémon GO přináší, je slibovaný “Buddy”. Nevíte o co se jedná? Pak jste asi v uplynulém týdnu přehlédli článek Pokémon GO: Nová funkce Buddy podrobně. Ve zkratce jde o to, že nově si můžete vybrat jednoho ze svých pokémonů, jako svého “parťáka”. Ten bude počítat nachozené kilometry a v závislosti na vzácnosti pokémona za ně budete dostávat “candies”. Váš “buddy” bude zobrazen ve vašem profilu hned vedle vaší postavy, na samotné mapě ho ale neuvidíte. Buddyho můžete kdykoli vyměnit za jiného, ale pokud jste nedosáhli nastavené mety, o postup přijdete.

Třetí a poslední změna, kterou aktualizace Pokémon GO přináší, je grafická proměna vašeho profilu. Ten je nyní více zbarven do týmových barev, je hezčí a na první pohled přehlednější.

Aktualizace je tedy pro Niantic zcela typická. Aktualizace udělá krok v před, aby se vrátili odpadlí hráči, ale zároveň dva kroky zpátky, kterými jiné hráče odstřihne. Nezbývá, než věřit, že opatření, která Niantic provedl povedou k opravdovému zlepšení situace s podvodníky. Je možné, že v době vydání článku ještě aplikace nebude uvolněna do Obchodu Play. Nemusíte se ale ničeho obávat, aktualizace dorazí již velmi brzy.

Zdroj: xda-developers.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (27)