Loňský HTC One dostane Sense 6.0 v květnu

htc_one_m7_ico

Po úspěšném uvedení HTC One (M8) na americký trh věnuje tchajwanský výrobce pozornost loňské vlajkové lodi. Na svém oficiálním účtu na sociální sítí Twitter napsal viceprezident severoamerické divize HTC Jason Mackenzie dobrou zprávu všem majitelům původního HTC One: tento model dostane koncem května aktualizaci, která kromě dalších novinek přinese také grafickou nadstavbu Sense 6.0.

Příspěvek Jasona Mackenzie na Twitteru Příspěvek Jasona Mackenzie na Twitteru

Sense 6.0 by se nakonec měly dočkat také telefony HTC One Max a One mini, nicméně v těchto případech zatím nebyl specifikován termín očekávaného uvolnění updatu. Informace se pochopitelně týká amerického a kanadského trhu – jak to bude v Evropě a případných dalších lokalitách, není v tuto chvíli známo. Lze ale čekat, že update přijde v podobnou dobu, možná i o něco dříve.

Připomeňme, že nadstavba Sense 6.0 byla představena 25. března tohoto roku spolu s novou vlajkovou lodí společnosti HTC. Rozhraní se vyznačuje plošším vzhledem, novými grafickými tématy, přepracovanou galerií obrázků, vylepšenou aplikací BlinkFeed a ovládáním některých funkcí gesty. Některé aplikace, jež jsou součástí “palubní výbavy”, se již dokonce objevily v Obchodě Play – konkrétně se jedná o BlinkFeed, Sense TV a Zoe.

Dodejme, že loňský HTC One lze v Česku pořídit za průměrnou cenu 13 729 Kč (minimálně 9 990 Kč). Telefon má 4,7″ obrazovku s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů, čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 600 na 1,7 GHz, 2 GB operační paměti a po poslední aktualizaci také Android 4.4.2 s nadstavbou Sense 5.5.

Zdroje: 4PDA, Jason Mackenzie, Trusted Reviews, XDA, Phones Review.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (11)