První Nokia s Androidem bude představena už za dva týdny

nokia_x_icop

Již několik týdnů kolují internetem zvěsti o tom, že někdejší dominantní výrobce mobilních telefonů – finská společnost Nokia – připravuje mobil s operačním systémem Android. Původně se tyto zprávy jevily jako značně nepravděpodobné – zejména s ohledem na fakt, že Nokii loni odkoupil Microsoft, který stojí za konkurenční platformou Windows Mobile. Čas ale ukazuje, že koketování Finů se zeleným robotem není jen pozůstatkem někdejších experimentů, ale blížící se realitou.

První Nokia s Androidem bude představena už za dva týdny První Nokia s Androidem bude představena už za dva týdny

Se zatím poslední zprávou přišel deník The Wall Street Journal, který na základě informací od nejmenovaných zdrojů tvrdí, že Nokia představí svůj první smartphone s Androidem na tiskové konferenci během veletrhu Mobile World Congress. MWC se přitom koná již za necelé dva týdny – začíná v pondělí 24. února.

The Wall Street Journal odhalil také další podrobnosti o novém telefonu – pojďme si je projít v bodech:

  • Zařízení se možná skutečně bude jmenovat Nokia X, jak jsme slyšeli již dříve.
  • Operačním systémem má být Android 4.4 Kitkat, ovšem se značně upravenou grafickou nadstavbou s dlaždicovým prostředím ve stylu Windows.
  • Nokia nebude využívat služby Google (Gmail, Obchod Play, Mapy a další). Realizace prý bude podobná jako u Amazonu.
  • Místo aplikací od Googlu bude telefon obsahovat programy od Nokie a Microsoftu – mapy Here, Nokia Music, Mix Radio, Bing a vlastní repozitář aplikací Nokia Store, kde budou k dispozici nejužitečnější a oblíbené programy a hry.
  • Ze dřívějšího úniku od @evleaks víme, že telefon bude vybaven 4″ displejem s rozlišením 800 x 480 obrazových bodů, dvoujádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 200 na 1 GHz, 512 MB operační paměti a 4 GB interního úložiště s podporou paměťových karet do kapacity až 32 GB. Zmínit bychom měli také 5Mpx fotoaparát bez blesku, baterii s kapacitou 1500 mAh a fakt, že v Nokii Normandy bude možné provozovat současně dvě SIM karty.
  • Telefony budou prodávány v 6 jasných barvách.
Nokia upraví Android ke svému obrazu Nokia upraví Android ke svému obrazu

Zdroje: Hi-Tech, Android Geeks, Android and Me, Phandroid, The Verge, The Wall Street Journal.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)