První netbook s Androidem se chystá do prodeje

No Image-02

Acer připravuje netbook s dual-bootem systémů Windows XP a Android. Jako první tak uvede zatím čistě mobilní systém na PC platformě.

Netbook Acer Aspire One D250 není žádný koncept, ale již hotový produkt. Na zahraničním internetovém obchodě Amazon.com je už k dispozici i v předprodeji za cenu 349.99 dolarů (přes 6 tisíc korun), jediné datum prodeje zatím určené nebylo. Deseti palcový netbook se pochlubí slušnou výbavou, do které patří 1.66GHz Intel Atom procesor, operační paměť 1GB DDR2 RAM, pevný disk o kapacitě 160GB s rychlostí 5400rpm. Aplikace náročnější na grafiku si budou muset vystačit pouze s grafickým akcelerátorem GMA 950 integrovaným v chipsetu.

acer_one_android_article

Amazon dále uvádí výdrž na baterie až 9 hodin. Neuvádí ale, zda se údaj týká Windows XP nebo Androidu, který hardwarové komponenty zatíží bezpochyby daleko méně.

Byly to společnosti Asus a Freescale, které v nedávné minulosti mezi prvními plánovaly poslat na trh netbook s Androidem. Vlna nadšení z jednoduchého systému běžícím na jednoduchých zařízeních opadla před několika měsíci, kdy Google zveřejnil informace o vývoji jiného systému pro netbooky, operačního systému Google Chrome.

U Aceru One D250 bude zajímavé sledovat první zahraniční recenze, na kterých se autoři zaměří zejména na kvalitu portace Androidu na přenosný počítač, především z hlediska ovladačů. Otázka ale zní jinak, bude vůbec někdo chtít používat Android na počítači?

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Jak importovat kontakty z Gmailu do MS Outlook?

Synchronizujte Outlook se svým Androidem

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později
lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

LG Optimus One

Telefony Tomáš Očadlý Tomáš Očadlý
2 min. uložit na později

Komentáře (2)