Příští verze Androidu asi ponese číslo 5.0, naznačují snímky obrazovky

android50_ico

Pokud jde o nové výrobky a verze software, Google s oblibou škádlí laickou i odbornou veřejnost. Například Nexus 5 se “náhodou” objevil na videu ještě před svým oficiálním představením, stejně jako před uvolněním “unikl” snímek obrazovky aplikace Číselník z Androidu 4.4.3. Dva týdny před zahájením vývojářské konference Google I/O, na které je očekáváno představení další verze operačního systému Android, možná Google provokuje s tím, jaké číslo tato verze ponese.

Náznak přichází ze zdánlivě nevinného snímku obrazovky, který Google zveřejnil na sociální síti Twitter. Na obrázku jsou prezentovány nové funkce Google Now (Chytré karty Google), poskytující informace o oblíbeném týmu z mistrovství světa ve fotbale. Pokud se podíváte podrobněji, všimnete si na hodinách v oznamovací oblasti času 5:00.

Snímek obrazovky, který Google zveřejnil na sociální síti Twitter Snímek obrazovky, který Google zveřejnil na sociální síti Twitter

Jde o náhodný čas, nebo je to indikace faktu, že příští verze OS Android ponese číslo 5.0? Podívejme se lehce do historie – na tiskových renderech zařízení nebo funkcí Google obvykle dává číslo verze do aktuálního času, takže například snímky Nexusu S s Androidem 2.3 Gingerbread měly na hodinách čas 2:30. Na Motorole Moto Xoom byl čas 3:00, na Galaxy Nexusu s Androidem 4.0 logicky hodiny ukazovaly 4:00, na Nexusu 7 s Androidem 4.1 byl zobrazen čas 4:10 a tak dále. Přesvědčit se můžete na následujícím obrázku.

Takto Google v minulosti prezentoval verzi Androidu Takto Google v minulosti prezentoval verzi Androidu

Znamená to jistě, že Google naznačuje číslo příští verze Androidu? Možná ano, možná ne. Mohla by to být chyba nebo prostá náhoda – někdy Google zachycuje na hodinách náhodné časy. Je tedy nutné brát informaci i její původ, ale na druhou stranu bychom neměli být příliš šokováni, pokud příští verze Androidu skutečně ponese číslo 5.0. Otázkou je, jak se nový Android bude jmenovat – v tuto chvíli je jisté pouze to, že jeho název bude začínat písmenem “L”. Nejčastěji zmiňovaným kandidátem je “lollipop”, neboli “lízátko”.

Zdroje: Android Authority, Android and Me, Google Twitter, Android Soul, Phandroid, Android Guys, Droid Life.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek