Poslech hudby nemusí být jen o uších. Zapojte i oči a prsty

Poslech hudby - náhledový obrázek

Spousta z nás si těžko představí svůj život bez své oblíbené muziky. Poslech hudby neodmyslitelně patří do našeho každodenního života – ať už posloucháme muziku při cestování v MHD, nákupu, během přednášky nebo třeba v klidu domova.

Ať už jste nenechavci, kteří musí dělat během poslechu ještě něco jiného, nebo se naopak chcete o to více ponořit do puštěné hudby, mohly by vás zajímat následující aplikace.

Poslech hudby s kořením

Je známo, že čím více smyslů zapojíte, tím intenzivněji vnímáte právě prožívanou situaci. Proč si tedy neokořenit poslech hudby zapojením prstů a očí?

Všechny níže zmíněné aplikace fungují na stejném principu – poskytují prostor, v němž si můžete pomocí dotyků displeje hrát s různými objekty, které se postupně hýbou, usměrňovat je nebo tvarovat. Nejde o žádnou vědu, jako spíše o objevování, co všechno se dá v rámci aplikace dělat, a kochat se nádhernými efekty.

Magic Fluids

Na černém pozadí stačí táhnout prstem jakýmkoliv směrem a sledovat, jak se za prstem táhne neposedná čára, která v jednotlivých úsecích mění barvu. Připomíná to tah štětce s barvou v nějaké kapalině. Nebo obarveny kouř. Samozřejmě je možné táhnout několika prsty najednou a nechat jednotlivé tahy prolínat.

V neplacené verzi toho moc změnit nemůžete, ale pokud si připlatíte za plnou verzi (40 Kč), můžete namátkou:

  • měnit typ animace mezi kouřem a vodou
  • dobu, po kterou zůstane animace na displeji
  • výběr barev a jak často se změní
  • tvar částic a jejich množství
  • co se stane, když se kouř/kapalina dostane k okraji displeje

V základní verzi aplikace nabízí zajímavou funkci nastavení živého pozadí, což znamená, že kdykoliv se na domácí obrazovce dotknete displeje (nebo táhnete prstem), zobrazí se vám na pozadí stejný efekt jako v aplikaci. Vypadá to velice zajímavě.

Na screenshotech tolik nevynikne, co aplikace umí. Pro lepší obraz o tom, co v aplikaci můžete dělat, zhlédněte následující video.

Magic Fluids for Android – a new video

Magic Fluids for Android - a new video

Magic Fluids Free: simulation & live wallpaper
Magic Fluids Free: simulation & live wallpaper

Triple A

Na rozdíl od Magic Fluids Triple A vychází z toho, že se na displeji něco neustále děje a podle toho, kolik prstů na něj přiložíte, scéna začne reagovat. Reakci můžete měnit i podle toho, jak s prsty následně hýbete.

Bohužel se nám nepodařilo ani na několikátý pokus udělat takové screenshoty, které by aplikaci reprezentovaly v dostatečné kvalitě. Naživo jsou to efekty velice působivé.

Pokud byste měli pocit, že vás přestává aplikace bavit jako na začátku, můžete vlítnout do nastavení a pohrát si s vizuální prezentací. Na rozdíl od Magic Fluids máte nad nastavením mnohem větší kontrolu, jelikož placená verze Triple A neexistuje.

Abyste si spravili chuť od screenshotů, doporučujeme zhlédnout video.

Triple A for Android

Triple A for Android

Triple A
Triple A

Atomus HD

A nakonec tu máme jednu placenou aplikaci (necelých 60 Kč), která se hodně podobá Triple A. Ačkoliv je placená, nemáme z ní pocit, že by nabízela o tolik moc zábavy navíc oproti dvěma předchozím aplikacím.

A stejně jako i v předchozích případech, zhlédnutím videa dostanete lepší přehled o tom, jak se Atomus HD vizuálně liší od předchozích aplikací.

Atomus HD for Android

Atomus HD for Android

Atomus HD
Atomus HD

Potěší, zabaví

Ani jedna ze zmíněných aplikací se nemůžou svou zábavností rovnat klasickým hrám, které vás vtáhnout na hodiny až desítky hodin, nicméně jsme přesvědčeni, že se jedná o velice zajímavé zástupce tohoto typu aplikací a určitě stojí alespoň za vyzkoušení. Ať už si jen zpestříte čekání na zastávce MHD, nebo již zmíněný poslech hudby.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)