TOPlist

Jak ušetřit za Spotify? Tento trik musí znát každý!

Jak ušetřit za Spotify
  • Bez streamovacích platforem si mnozí z nás nepředstavíme normální den
  • Existuje vícero různých způsobů, jak ušetřit za Spotify
  • Vůbec nejsnazší a nejvýhodnější je pořízení rodinného tarifu

Život bez streamovacích služeb si mnozí z nás už nedokážou představit. Vydat se kamkoliv bez hudby v uších je nepředstavitelné i pro mě, a to ani nemluvím o večerním sledování filmů a seriálů nebo videí na YouTube bez reklam.

Mezi nejoblíbenější streamovací platformy se bezesporu řadí Spotify, které i v Česku představuje jedno z klíčových míst, kde si užít hudbu. Jeho bezplatná verze se však na seriózní poslech postupem let stala prakticky nepouživatelnou, neboť přišla o řadu funkcí, jež byly zamčeny za paywall – staly se exkluzivitou placeného Spotify Premium.

Tarif Spotify Premium pro jednotlivce v Česku vychází na 169 korun měsíčně, přičemž pokud se rozhodnete jej odebírat nyní, dostanete před prvním zúčtovacím obdobím dva měsíce všech benefitů zdarma v rámci zkušební doby. Posléze se vám budou z účtu strhávat ony necelé dvě stovky, což sice nutně není mnoho, ale stále lze platit ještě výrazně méně.

Jak nejlépe ušetřit za Spotify?

Nejlepším legálním způsobem, jak ušetřit za Spotify, je pořídit si rodinný tarif dohromady s pěti příbuznými/přáteli. Spotify Premium Family totiž vychází na 269 korun měsíčně, a když tuto částku rozdělíte mezi všech šest členů, bude každý z nich platit necelých 45 korun. To představuje více než 70% pokles ceny oproti sazbě za individuální plán.

Spotify ve svých podmínkách sice uvádí, že je předplatné určené až 6 členům rodiny, kteří žijí na stejné adrese, ale v praxi je tato skutečnost velice těžko ověřitelná, takže k nějakému zrušení členství s nejvyšší pravděpodobností nedojde.

spotify family plan e1719663895191

Co když k sobě neseženu pět dalších lidí?

Kromě individuálního a rodinného plánu nabízí Spotify také tarif pro dvojice (Spotify Premium Duo), jenž vychází na 229 korun měsíčně (114,5 koruny na osobu). Speciálně pro studenty je pak určený i výhodný balíček Spotify Premium Student, jehož cena činí 89 korun měsíčně.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

Způsobů je i více, ale má to háček

Možností, jak ušetřit na Spotify Premium, existuje více, ale mnoho z nich má v sobě zakořeněný nějaký ten háček. I v dnešní době si například můžete pořídit účet s již aktivovaným předplatným (podobně jako u Netflixu), což vyjde levněji než předplácení si vlastního členství, avšak nejde o zrovna bezpečnou metodu.

Když pomineme samotný fakt, že musíte důvěřovat nějakému překupníkovi a nikdo vám pořádně není schopen garantovat, že po platbě účet skutečně dostanete, po obdržení údajů si nemůžete být jisti tím, že účet po týdnu nepřestane zničehonic fungovat.

spotify premium ucet Spotify Premium účet na prodej

Účty podobného charakteru jsou navíc mnohdy získávány ilegálními prostředky, například phishingovým útokem nebo platbou předplatného pomocí kradené kreditní karty.

Pořizovat si účet se Spotify Premium z nějakého internetového tržiště vám tedy nedoporučujeme, a proto vás ani neodkážeme na konkrétní portál.

Znáte vy nějaký způsob, jak ušetřit za Spotify?

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)