TOPlist

Hudební vydavatelé požadují po Twitteru 250 milionů dolarů

Twitter žaloba hudba knihovna

Sociální síť Twitter, potažmo mateřská společnost X Corp, čelí dalšímu významnému nátlaku. Seskupení sedmnácti velkých a vlivných hudebních vydavatelství, mezi kterými najdeme také Universal Music Publishing Group, Warner Chappell Music nebo Sony Music Publishing, požaduje po provozovateli této sítě v rámci žaloby celkem 250 milionů dolarů (zhruba 5,4 miliardy Kč). A to za „masivní porušování autorských práv“.

Žaloba, podaná u federálního soudu v Tennessee, zmiňuje, že Twitter vědomě umožnil, aby se na jeho platformě šířila uniklá hudba, hudební videa chráněná autorskými právy a další materiál chráněný autorskými právy. Ačkoli Twitter tvrdí, že odstraňuje obsah porušující tato pravidla, kdykoli se objeví, hudební vydavatelé tvrdí, že společnost často ignoruje opakované porušování autorských práv a známé případy porušení autorských práv.

Generální ředitel Národní asociace hudebních vydavatelů (NMPA) David Israelite zdůraznil, že Twitter odmítá získat licence na miliony skladeb, které jsou na jeho platformě. Na rozdíl od jiných velkých platforem sociálních médií Twitter nepodnikl potřebné kroky k zabránění porušování autorských práv ani k vyplacení kompenzací autorům skladeb a hudebním vydavatelům.

Přestože je Twitter chráněn zákonem Digital Millennium Copyright Act (DMCA), který chrání platformy sociálních médií před údery autorských práv v souvislosti s obsahem nahraným uživateli, je obviňován z toho, že porušování autorských práv a opakované porušování autorských práv dostatečně neřeší. Společnost Twitter, ještě před nástupem Elona Muska, již podobným nařčením čelila.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Komu budete v tomto sporu fandit?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)