TOPlist

Winamp měl v počítači každý. Teď přichází na Android a má skvělou vychytávku!

winamp aplikace
  • Winamp je konečně i na mobilních platformách a přináší dlouho vyhlíženou funkci
  • Nově můžete přehrávat vlastní hudbu lokálně a dokonce i přes cloud
  • Pokud chcete, můžete využít i sociální síť Fanzone a najít nové interprety

Legendární hudební přehrávač Winamp, který kdysi kraloval na počítačích, se po letech úsilí vrací zpátky do hry. Po loňském tichém spuštění webové aplikace, se nyní Winamp konečně dočkal aplikace pro Android a iOS a to rovnou s funkcí, po které mnozí uživatelé volali – možnosti lokálního přehrávání hudby.

Nová mobilní aplikace Winamp se tak zbavuje jednoho ze zásadních handicapů webové verze, která byla spuštěna v polovině roku 2023. Webová aplikace se zaměřovala na sociální síť Fanzone, která byla téměř mrtvá a postrádala možnost přehrávání vlastních souborů, čímž ztratila svou největší zbraň.

Winamp
Winamp

Mobilní aplikace naproti tomu umožňuje uživatelům bezproblémově poslouchat hudbu rovnou z úložiště telefonu. Navíc si nemusíte ani vytvářet účet na již zmíněné Fanzone. Aplikace se ihned po spuštění propojí s vaší knihovnou médií, ať už v úložišti telefonu, nebo v cloudu, což je fajn. Můžete si tak udělat vlastní streamovací playlist, který nebude závislý na předplatném.

Samotný hudební přehrávač v mobilní aplikaci Winamp působí však v porovnání s legendárními možnostmi přizpůsobení staré aplikace poněkud stroze. Na bohaté možnosti personalizace si uživatelé budou muset zřejmě ještě počkat, pokud tedy vůbec přijdou.

Vyzkoušíte novou verzi Winampu?

Zdroj: Google Play

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)