TOPlist

Hudební telefon? Nubia představila hlasitou designovku pro vášnivé posluchače!

Nubia Music hudební telefon
  • Čínská společnost Nubia představila hudební telefon
  • Cílený na vášnivé posluchače hudby, mobil nabízí nadprůměrně hlasitý reproduktor
  • Disponuje taktéž dvojicí 3,5mm jacků pro sluchátka

Kromě „standardních“ telefonů se už na trhu vyskytují také smartphony s konkrétní specializací, například herní nebo přímo cílené na fotografy. Naprostým unikátem se ale zdá být hudební telefon od společnosti Nubia (spadající pod ZTE), který láká na mimořádný zážitek z poslechu díky pořádně hlasitému reproduktoru. A samozřejmě nechybí ani jedinečný design.

Nubia Music, jak se tahle novinka doslova jmenuje, byla odhalena v rámci aktuálně probíhajícího kongresu MWC 2024. Už samotným zpracováním na sebe telefon strhává pozornost. Jedna z variant využívá kombinaci hned několika různých barev, které dělají zadní panel pořádně výrazným. Vedle fotoaparátů se navíc nachází reproduktor, od něhož výrobce slibuje až o 600 % vyšší hlasitost. Ve srovnání s čím přesně, už ale neprozradil. Všimněte si, že repráček svým vzhledem připomíná gramofonovou desku, což je další pěkný detail do sbírky.

Pokud vás spíš než výkonný reproduktor láká poslech se sluchátky, Nubia pro vás připravila hned dvojici 3,5 mm jacků. Ano, zatímco na spoustě moderních telefonů už tahle vychytávka chybí, Nubia Music ji do konstrukce vměstnala dvakrát. To asi proto, kdybyste se rozhodli skladby poslouchat spolu s kamarádem nebo příbuzným. Poslech pak učiní ještě více okouzlujícím speciální RGB lem kolem displeje.

Když se pak zaměříme na specifikace, ona zmíněná obrazovka úhlopříčně měří 6,6 palce a pracuje s rozlišením HD+. Obnovovací frekvence je pak 90Hz. Pod kapotou nalezneme 5 000mAh baterii a blíže nespecifikovaný čipset Unisoc, který je doprovázen 8GB „dynamickou“ RAM (číslo pravděpodobně představuje součet standardní a virtuální operační paměti) a údajně „velkým úložištěm“. Rozlišení hlavního fotoaparátu činí 50 Mpx.

Informace týkající se ceny nebo dostupnosti na konkrétních trzích zatím zveřejněny nebyly. Rozhodně bych ale nepočítal s bůhvíjak ambiciózně nastavenou cenovkou, pokud by se tedy výrobce nerozhodl tento kousek prodávat jako limitovanou edici.

Hudební telefon Nubia Music

Znáte někoho, komu by se hudební telefon Nubia hodil?

Zdroje: ZTE, Notebookcheck

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)