Menu

Podíl Androidu se na čínském trhu zdvojnásobil, iOS daleko vzadu

Největší popularitě se v současné době těší dva mobilní systémy – Android od společnosti Google a iOS od Applu. Android je poměrně mladým systémem, přesto se díky open-source dostal do neuvěřitelného počtu zařízení a stal se světovou jedničkou. iOS si razí opačnou cestu a svůj systém dává k dispozici jen do několika svých modelů. Podíl těchto systému bývá většinou vyrovnaný, v Číně však systém se zeleným robůtkem ve znaku poráží jablečný systém na plné čáře. Dokazuje to mezinárodní studie za rok 2011.

Podle studie zaznamenal Android v této zemi nárůst z 33,6 % na 68,4 % podílu na trhu. Systém iOS získal pouhých 5,7 % podílu na trhu a předstihl ho tak Symbian, který stále používá 18,7 % přístrojů.

zdroj: phandroid.com

 

Komentáře

AtoM

AtoM

15.4.2012 16:42

Pěkný. Jak je to vůbec v číně s Google Play? Můžou oficiální cestou nakupovat/prodávat aplikace?

JirkaS

JirkaS

15.4.2012 17:54

Tam asi nebude hlavni problem co chteji, ale na co maji :D

Uni

Uni

15.4.2012 20:08

AtoM: Přesně tak, docela by bylo třeba určit, kolik z toho má vůbec certifikaci od Google a kolik toho je ťamťam verze (viz. miliarda rádoby tabletů s vypínáním 3G modulu u věcí bez 3G modulu) atd… a kolik z toho vlastně Google inkasuje. Ono hromada penetrace na trhu s nulovým výnosem je hezký max. do první tabulky…

RSS (komentáře k článku)