Pět “tajných” tipů k prodloužení výdrže baterie dle AndroidPIT

battery

Životnost baterie je ve světě chytrých telefonů problémem, který trápí velkou část uživatelů, bez ohledu na to, zda se jedná o zařízení s Androidem, iOS, nebo Windows Phone. U nejvýkonnějších modelů může být při intenzivnějším používání problém dostat se alespoň na celodenní výdrž.

Na Internetu tak naleznete celou řadu “zaručených receptů”, jak prodloužit životnost baterie, obvykle ale opakují ty samé rady. Zatím posledním počinem na tomto poli je článek 5 Secret Ways To Significantly Boost Your Battery Life, který publikoval na serveru AndroidPIT redaktor Eric McBride.

Relativně dlouhý text se dá shrnout do pěti základních rad:

  1. Světlé tapety jsou zabijáky baterie – nastavte si tmavou tapetu (platí pro zařízení s displeji OLED, AMOLED a Super AMOLED).
  2. Zakázat Adobe Flash (nebo nastavte, aby se aktivoval až na požádání, pokud to váš prohlížeč podporuje).
  3. Vypněte vibrace (nejsou míněny např. vibrace při vyzvánění, ale především při stisku tlačítek/kláves – tuto možnost naleznete v Nastavení-Jazyk a klávesnice-kde zvolíte klávesnici, kterou používáte, a zakážete volbu “vibrovat při stisku klávesy”).
  4. Nabíjejte telefon při správné teplotě – v ideálním případě v místnosti, kde je mezi 15 ° a 25 ° C.
  5. Aktualizujte aplikace – vývojáři kromě oprav chyb a přidávání nových funkcí také často provádějí optimalizaci, která může v konečném důsledku znamenat menší spotřebu energie (samozřejmě to nemusí být pravidlem – občas se stává, že je nová verze “žravější” než ta předchozí).

Autor kromě toho doporučuje zvážit, které widgety na ploše opravdu potřebujete, a zkontrolovat frekvence automatických aktualizací dat všech nainstalovaných aplikací.

Celý článek, včetně autorových poznatků, jak to které nastavení prospělo výdrži akumulátoru v jeho Galaxy Nexusu, najdete na webu AndroidPIT.

Pokud byste chtěli vyzkoušet ještě další “fígle”, můžete si projít tipy 10 Great Ways to Improve Battery Life on an Android Smartphone na webu The High Tech Hippie.

Zdroj: AndroidPIT.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)