Pepsi: Výrobce nápojů chce dobýt mobilní trh

PepsiCo Fourth-Quarter Profit Gains 17% on Higher Prices

Kdybychom vám prozradili, že se na trh chystá nový Android telefon s úhlopříčkou 5,5 palce, rozlišením 1080p, 2GB RAM pamětí a 13MPx fotoaparátem, nejspíš by vás to ze židle nezvedlo. Ale co kdyby tento telefon vyráběla společnost Pepsi s cenovkou pod 5 tisíc korun?

Smartphone od výrobce nápojů?

Přesně tak – firma vyrábějící bublinkový nápoj, který většina lidí pije jen v případě, kdy číšnice na objednávku Coca Coly se smutným výrazem opáčí otázkou: „Může být Pepsi?“ se rozhodla rozšířit pole působnosti. A zcela nečekaně si jako budoucí trh vybrala ten s mobilními přístroji. Na čínské sociální síti Weibo se oficiální účet Pepsi nenápadně pochlubil fotografií, kde je možné vidět nápis Pepsi Phone.

S největší pravděpodobností se nebude jednat o dvě prázdné plechovky s logem Pepsi propojené provázkem, nýbrž o skutečný smartphone.

pepsi phone

Telefon by se měl jmenovat Pepsi P1 a podle posledních úniků by měl přístroj nižší kategorie disponovat těmito parametry:

  • Displej: 5,5“.
  • Rozlišení: 1080p.
  • RAM: 2 GB.
  • Procesor: 1,7 GHz.
  • Baterie: 3 000 mAh.
  • Fotoaparát: 13 MPx.

Víc toho zatím bohužel k dispozici není, v brzké době se však jistě dočkáme zpráv od samotné společnosti.

Spolupráce Pepsi a Huawei?

Aby se Pepsi vyhnula plechovkovému designu, v čemž má samozřejmě zkušenosti o mnoho větší, přizvala si na pomoc prozatím neznámého výrobce. Takový krok je samozřejmě logický – na výrobních linkách s nápoji se smartphony staví opravdu těžko. Z obrázku je patrné, že design nápadně připomíná styl rovněž čínského Huaweie, necháme se ale překvapit. pepsi smartphone

Podobné pronikání na mobilní trh z jiných odvětví se děje čím dál častěji – do podobných pokusů mimo svůj obor se před časem pustil i Kodak, výsledky však byly přinejmenším neuspokojivé.

Cena a dostupnost

Pokud se vůbec Pepsi telefon dostane za hranice, cena by se měla pohybovat kolem 5 tisíc korun. Což je vzhledem k dosud známé výbavě příjemná zpráva a víceméně cenový standard čínského trhu pro podobné modely. A kdo ví – třeba bude společnost telefony rozdávat za vrácená víčka z plastových láhví svých nápojů. Nebo se nakonec celá situace vysvětlí jako dílo nějakého šprýmaře.

Zdroj: TheVerge.

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)