Pařba na víkend – tipy na Android hry 173 – nejlepší plošinovka roku, kvalitní logické hry a klasika z roku 1993

fortune main

Dnešní pařba bude plná superlativů, jelikož zde máme nejlepší adventurní plošinovku, nejzajímavější logické hry, povedenou oddechovku a klasiku z roku 1993. Prvně se vydáme na cestu za ukradeným zlatem s chundelatou kuličkou v Leo´s Fortune, poté si oddechneme s novinkou od studia Halfbrick Fish Out Of Water!. Ve třetí hře nás čeká netradiční logická hra Blek, dále umělecká logická hra, ve které budeme opravovat zničené dřevěné hračky Lost Toys a na závěr si dáme klasiku z roku 1993, kterou jste si mohli zahrát na počítačích či Amize Superfrog HD. To vše v dalším dílu seriálu Pařba na víkend – tipy na Android hry.

Leo’s Fortune

Tato hra získala ocenění za nejlepší adventuru a všude posbírala skvělé hodnocení. Ve hře se ocitneme v roli Lea, malé chlupaté kuličky, která se pokouší získat zpět své odcizené zlato. Hra má naprosto parádní grafiku a jednolité levely jsou ručně vytvářené. Příběh je také zajímavý a poznámky či zvuky, co Leo vydává během hraní, dokážou pobavit. Ovládání je velmi intuitivní, na levé půlce displeje tažením prstu Leem pohybujete, zatímco na pravé půlce skáčete či se přikrčujete. Leo’s Fortune nabízí výtečnou hratelnost a hra se dá nazvat uměleckým dílem. Tuto hru stáhnete na Google Play za 99 korun, avšak peněz rozhodně litovat nebudete.

leos fortune

Leo's Fortune
Leo's Fortune

Fish Out Of Water!

Příjemná oddechovka od studia Halfbrick, které stojí za populárním Jetpack Joyride. Ve hře bude vaším úkolem vystřelit tři ze šesti dostupných rybiček tak, abyste nasbírali co největší skóre. Skóre vám vyhodnotí krabí porota podle vzdálenosti a počtu odrazů. Každá rybička má své unikátní vlastnosti, a proto je třeba jich využívat například při změnách počasí, které se mění každých pár minut. Kromě nejvyššího skóre plníte také postranní úkoly, jež hru zpestřují. Během letu s rybičkou sbíráte nabíjecí mince, díky kterým můžete prodloužit let. Fish Out Of Water stáhnete na Google Play zdarma s nenucenými in-app nákupy.

fish out of water

Fish Out Of Water!
Fish Out Of Water!

Blek

Výherce nejlepší hry ve Vídni v roce 2013, nejlepší mobilní hra dle Casual Connect 2014 a ocenění za inovaci, to vše se týká jedné netradiční hry s názvem Blek. V této hře budeme kreslit černou pohybující se linku tak, abychom posbírali všechny barevné kruhy na obrazovce. Pozor, pokud trefíte černý kruh, prohráváte. To nejzajímavější na hře je právě ona černá linka, která přesně kopíruje vámi nakreslený pohybující se tvar, čímž sbíráte barevné kruhy. Hra se snaží posouvat vaše myšlení kupředu a podporuje kreativitu. Blek stáhnete na Google Play za 60 korun.

blek

Lost Toys

Další logická hra ve dnešní Pařbě na víkend, která získala mnoho ocenění. Našim úkolem zde bude opravit rozbité dřevěné hračky, a to jejich otáčením a přehazováním stran jako se slavnou Rubikovou kostkou. Hra má skvělé vizuální zpracování a dávat pokaženým hračkám zavěšeným na ramínkách zpět svůj původní tvar a barvu je zábavou. Lost Toys obsahuje 4 kapitoly, ve kterých odehrajete celkem 32 kol. Čím dále se dostanete, tím těžší bude hračky zpět sestavit. Nicméně hra nabízí velmi jednoduchou nápovědu, která je bohužel ihned dostupná u každé hračky a ukazuje správné kroky provedení. Lost Toys stáhnete na Google Play za 60 korun.

lost toys

Superfrog HD

Návraty do minulosti a předělávky starých klasik vždy vítáme a máme je rádi. Tentokrát se o další hru postaralo studio Team 17, které stojí například za Wormsy. SuperFrog je populární hra z roku 1993, kterou jste si mohli zahrát na počítačích či Amize. Předělávka se povedla, dočkáte se lepší HD grafiky a hra má co nabídnout i pokud tuto klasiku neznáte. Příběh je veskrze tradiční – zlá čarodějnice unese princeznu a prince zakleje do žáby, ten se však nevzdává a v malém zeleném tělíčku utíká princeznu zachránit. Superfrog HD je klasickou 2D skákačkou, kterou seženete na Google Play za 66 korun.

superfrog hd

dee0376191e1fa958a946b5f342392fa?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Odkazy na starší Pařby na víkend (Android hry)

Video

Pařba na víkend – tipy na Android hry 173

Pařba na víkend - tipy na Android hry 173

David Zmuda
O Autorovi - David Zmuda

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (30)