Pařba na víkend – tipy na Android hry 144

hopeless featured

Jako první nás dnes čeká logicko-fyzikální hra Go Robots, ve které se budete snažit dostat 2 roboty do svých portálů. Následuje postřehová střílečka Hopeless, kde v hlavní roli vystupují neskutečně roztomilí panáčci. Třetí hrou je FPS z divokého západu The Lawless. Předposlední hrou, ve které budete ovládat mimozemského robota a ničit vše živé, se jmenuje Colossatron. Na závěr vás čeká logická hra s důmyslně navrženými hádankami MIMPI.

Go Robots

Je skvělá logicko-fyzikální hra, v jejíž hlavní roli vystupují dva pojízdní roboti. Vaším úkolem je zajistit, aby se každý z robotů dostal ke svému portálu. Budete využívat fyziku, hrát si s prostředím a zároveň ho modifikovat takovým způsobem, abyste robotům umožnili bezpečný průjezd k cíli. V pozdější fázi už totiž neřešíte pouze logické hádanky, ale také se musíte vypořádat s nepřáteli. K úspěšnému absolvování některých kol navíc musíte oba roboty synchronizovat, což v mnoha případech není úplně jednoduchou záležitostí. Hra má spíše podprůměrnou grafiku, za to však velmi originální nápad. Celkově je zatím k mání 25 levelů.

go robots 1 go robots2

The app was not found in the store. :-(

Hopeless

Zachraňte roztomilé panďuláky před vlnami přicházejících monster. Hra má velmi jednoduché ovládání – stačí pouze tapat na displej v okamžiku, kdy se k vám ze stínu přiblíží velké červené nestvůry. Pokud však nestihnete zareagovat, příšera si vás odnese do temnoty a vy tak automaticky prohráváte. Kromě příšer se k vám přibližují i vaši parťáci, kteří vám po úspěšném zapojení do skupiny pomáhají. Slovo „úspěšném“ jsme zmínili především proto, že ne vždy se k vám kvůli vypjaté atmosféře parťáci připojí. Jelikož kolem sebe vidíte malý, osvětlený okruh, často se stane, že místo toho, abyste parťáka úspěšně přijali, jej jednoduše zastřelíte. Obrovskou roli zde tedy hraje váš postřeh. Vaši roztomilí hlavní hrdinové často neunesou smrt svých blízkých a páchají pak sebevraždy. Hopeless je zkrátka podivná, ale za to vcelku zábavná hra.

hopeless 1 hopeless 2

Hopeless: The Dark Cave
Hopeless: The Dark Cave

The Lawless

Jsou přestřelky divokého západu z pohledu první osoby. S hlavním hrdinou se vydáte na cestu pomsty. Jeho bratr byl totiž zavražděn, a jemu tedy nezbývá, než vzít zákon do vlastních rukou. Lawless je především postřehovou hrou. Mise jsou navrženy takovým způsobem, aby vaší jedinou starostí byla střelba. Při přestřelkách se vždy aktivuje zpomalení času a vy musíte co nejrychleji tapnout na nepřátele pro zabití. (rozlišuje se místo zásahu). Hra má skvělé grafické zpracování a celkově působí spíše filmovým dojmem. Díky pohledu z první osoby se do misí vžijete a bude vám tak připadat, jako byste právě vy drželi zbraň a snažili se z přestřelek vyváznout živí.

the lawless 1 the lawless 2

Colossatron

Jedná se o nejnovější hru studia HALFBRICK, ze kterého pochází populární JetPack Joyride. Colossatron je mimozemský robot s touhou vyhladit lidstvo. Tento robot se skládá z několika částí, jejichž uspořádání závisí pouze na vás. Každý z těchto částí disponuje odlišnými schopnostmi a palebnou silou a může být upgradována. Robota při ničení metropolí sice neovládáte, sbíráte ovšem poletující části, které do něj vkládáte. Pokud se vám povede spojit 3 části stejné barvy, získáte jednu výkonnější. V obchodě hry si můžete robota vylepšit. Buďto mu zpřístupnit nové schopnosti, nebo vylepšit ty stávající.

colossatron 1 colossatron 2

The app was not found in the store. :-(

MIMPI

Je logická plošinovka z dílen studia Crescent Moon Games. Hlavním hrdinou je nebojácný pes, jehož páníček se během společné odpolední siesty vypařil. Bílému psíkovi nezbývá nic jiného, než se vydat svého majitele nalézt. Nebude to ale vůbec jednoduchá cesta. Budete řešit nejrůznější rafinované hádanky, které jsou čím dál obtížnější. Hra se ovládá šipkami pro pohyb a tlačítkem pro skok. Přitom můžete manipulovat s okolním prostředím, posouvat mraky, spojovat je pro vznik deště apod. Řešení některých situací vyžaduje silnou dávku trpělivosti. Když se ale nad hádankami pořádně zamyslíte, vyřešíte je jako po másle.

MIMPI 1 MIMPI 2

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)