Pantech Vega Iron – jihokorejský vyzyvatel Samsungu Galaxy S4 a HTC One

pantech-vega-iron (1)

Většinu čtenářů jistě zarazí hned první slovo v nadpisu – Pantech. Vězte ale, že se pod tímto termínem skrývá velmi známý výrobce mobilních telefonů v Jižní Koreji. Společnost, která vznikla v roce 1991, si za dobu svého působení našla obrovský počet zákazníků a na domácím trhu je dokonce druhým nejoblíbenějším výrobcem po Samsungu a předstihla například LG či Apple.

Nejnovější vlajková loď s názvem Vega Iron se pyšní skvělými parametry a dá se srovnávat s dosavadní špičkou v podobě HTC One či Samsung Galaxy S4. Přístroj by měl být oficiálně představen 18. dubna. A co v něm skrývá?

pantech-vega-iron

Hardwarové specifikace

  • displej: 5″ s rozlišením 1920 x 1080 pixelů
  • procesor: čtyřjádrový Snapdragon 600 s frekvencí 1,7 GHz
  • paměť: 2GB RAM, 16/32GB interní úložiště + MicroSD
  • fotoaparát: 13MPx zadní, 2MPx přední
  • OS: Android 4.1.2 Jelly Bean
  • baterie: 2150 mAh
  • rozměry: 136,3 × 67,6 × 8,8 mm
  • hmotnost: 154 g

Hrubý výkon telefonu již známe, neboť se stejnou konfigurací přichází již zmíněné modely HTC One či Samsung Galaxy S4. O kvalitách Full HD displeje či fotoaparátu můžeme zatím jen spekulovat, troufáme si ale trvrdit, že i přes papírově dobré parametry to v reálu tak slavné nebude. Pozlobit by mohla baterie, která je o něco menší než v jeho “konkurentech”. Nemyslíme si, že by byla optimalizace na tak dobré úrovni, jako to dokáže Samsung či HTC, a výdrž na jedno nabití tak bude nejspíše slabinou tohoto zařízení. Jsme zvědaví také na cenu.

Smutnou zprávou pro české uživatele zůstává, že i když je tato společnost minimálně v Jižní Koreji velmi známá (Pantech má pobočky také v USA, Japonsku či Číně), k nám se výrobky jen tak nedostanou. Alespoň je nenajdeme ve standardní nabídce tuzemských obchodů.

Ocenili byste, kdyby se podobné kousky objevovaly také na našem trhu?

zdroj:  en.wikipedia.org, androidguys.com, talkandroid.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

galaxy s4 lollipop hlavni

Samsung Galaxy S4 začíná dostávat Android 5.0

TOP Jirka Pernica Jirka Pernica
1 min. uložit na později

Komentáře (13)